Chcą, by było estetycznie

  • 25.05.2021, 11:59 (aktualizacja 25.05.2021, 12:07)
  • AN
Chcą, by było estetycznie
Stowarzyszenie WeRwA chce, aby władze miasta zlikwidowały możliwość prowadzenia handlu z łóżek i stolików na chełmskim deptaku. - To bardzo niekorzystnie wpływa na wizerunek naszego miasta i jego postrzeganie - tłumaczy Grzegorz Gorczyca.

Organizacja pozarządowa ma nadzieję, że problem zostanie przez władze dostrzeżony i rozwiązany. Aby do tego zmobilizować, WeRwA wystąpiła z pismami do przewodniczącego rady miasta Longina Bożeńskiego i prezydenta Jakuba Banaszka.  

- W każdym mieście rynek i główny deptak to najważniejsze, najbardziej prestiżowe części przestrzeni, które podlegają szczególnemu traktowaniu. W takich miejscach powinna być dopuszczona wyłącznie sprzedaż pamiątek i produktów regionalnych (w estetycznych punktach handlowych) oraz działalność ogródków gastronomicznych - przekonuje Gorczyca. - Na pl. Łuczkowskiego i deptaku na ul. Lwowskiej warto zezwolić na handel tylko podczas miejskich imprez plenerowych, takich jak np. jarmarki przedświąteczne czy festyny.

Za przykład stowarzyszenie podaje miasta: Lublin, Kazimierz Dolny, Krasnystaw czy Zamość.

- Podczas naszych podróży w różne części Europy nie spotkaliśmy się z taką sytuacją, że w reprezentacyjnym punkcie miasta prowadzony jest "stolikowy" handel niezbyt wyszukanymi produktami. Warto także zaznaczyć, że w Chełmie często stragany i samochody handlujących są ustawione w sposób uniemożliwiający przejazd deptakiem, co może być wielkim utrudnieniem dla służb ratunkowych - dodaje.

Co zostało podkreślone w pismach do władz, osoby handlujące w centrum nie wnoszą żadnych opłat do kasy miasta, a to jest niezbyt uczciwe w stosunku do kupców legalnie prowadzących działalność na bazarach miejskich.

- Doceniamy pracę osób prowadzących w tych miejscach swoją działalność, jednak wizerunek miasta jest ważniejszy niż "korzystne miejsce do handlowania" dla kilku osób. Z powodzeniem mogą one prowadzić działalność w innym, przeznaczonym do tego miejscu, co będzie też sprawiedliwe w stosunku do innych kupców - tłumaczy Gorczyca.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe