Matka kontra dom dziecka

  • 21.05.2021, 13:08
  • AN
Matka kontra dom dziecka
Pani Joanna twierdzi, że czworgu jej dzieci, które przebywają obecnie w Chełmskim Centrum Pomocy Dziecku i Rodzinie, dzieje się krzywda. Zarzuca placówce brak należytej opieki i znęcanie się. Sprawę zgłosiła na policję. Na jej wniosek mundurowi rozpoczęli procedurę Niebieskiej Karty. Dyrektor domu dziecka ma już dość oczerniania i zapowiada podjęcie kroków prawnych.

Kobieta jest przekonana, że jej dzieci są zaniedbane, nie mają należytej opieki medycznej i chodzą głodne.

- Nie podają im leków, gdy coś je boli, znęcają się psychicznie, dzieci nie mają odzieży odpowiedniej do pory roku. Choć są w placówce, muszę zadbać o nie sama. Kupuję leki, przynoszę jedzenie - wylicza pani Joanna. - Dzieci są wyzywane i tłamszone, zaniedbane, ale co najgorsze, dyrekcja tego nie widzi.

Oburzona matka zgłosiła sprawę na policję. Ze względu na informację o przemocy, wszczęta została procedura Niebieskiej Karty. Jak wyjaśnia rzeczniczka komendy Ewa Czyż, to standardowe postępowanie w przypadku takich zgłoszeń. Policjanci będą szczegółowo badać sytuację dzieci i sprawdzą, czy podejrzenia matki są uzasadnione. Jak ustaliśmy, mundurowi byli już w placówce.

Matka uważa też, że dyrekcja utrudnia jej kontakty z dziećmi i nie pomaga w ich odzyskaniu. Dlatego właśnie dopiero w kwietniu tego roku złożyła wniosek o powrót dzieci do domu. W placówce są od czerwca 2020 r. Wcześniej, jak tłumaczy, była zagranicą, a jak wróciła, nie wiedziała, jak ma to zrobić i gdzie złożyć dokumenty. Nikt jej nie pokierował.

Pracownicy Chełmskiego Centrum Pomocy Rodzinie nie mają sobie nic do zarzucenia, jeśli chodzi o opiekę nad dziećmi pani Joanny. Są one traktowane tak samo, jak inni podopieczni. Opiekunowie mają już dość oskarżeń pod swoim adresem.

- Zarzuty tej pani wobec nas są nieprawdziwe, krzywdzące i niesprawiedliwe. W związku z tym zamierzamy podjąć kroki prawne - informuje Anna Tokarska, dyrektor ChCPDiR.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe