Proboszczowie ukarani mandatami

  • 20.05.2021, 07:45
  • GD
Proboszczowie ukarani mandatami
Mandatami dla administratorów dwóch krasnostawskich parafii zakończyły się czynności wyjaśniające w sprawie przekroczenia limitu uczestników trzech kwietniowych nabożeństw. Za niedopilnowanie obostrzeń sanitarnych proboszczowie musieli zapłacić łącznie kilkaset złotych kary.

Dwa postępowania dotyczyły parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Krasnymstawie. W jednym przypadku ktoś osobiście powiadomił policjantów o złamaniu przepisów o zapobieganiu zakażeniom i zwalczaniu koronawirusa. Chodziło o mszę rezurekcyjną z 4 kwietnia. Drugie zgłoszenie było anonimowe i związane z liturgią 14 kwietnia.

Krasnostawscy policjanci zakończyli czynności w sprawie parafii pw. św. Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie. Anonim dotyczył nabożeństwa z 11 kwietnia.

- W każdym z tych przypadków zebraliśmy materiał dowodowy w postaci dokumentacji filmowej i fotograficznej. Przesłuchaliśmy również świadków i administratorów parafii. Wymienione czynności wyjaśniające zakończyły się nałożeniem mandatów karnych w kwocie po 200 zł - informuje młodsza aspirant Jolanta Babicz, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Mundurowi prowadzą jeszcze czynności dotyczące parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Siennicy Różanej. Sprawa dotyczy nabożeństwa z 4 kwietnia.

Zapytanie w sprawie parafii wysłaliśmy do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie, bo policjanci o każdym przypadku przekroczenia limitu uczestników mszy informowali krasnostawski sanepid. Chcieliśmy również uzyskać informacje, czy były lub są prowadzone postępowania administracyjne w sprawie otwarcia stoku narciarskiego w Bobliwie w lutym br. oraz funkcjonowania jednej z krasnostawskich siłowni, gdzie 8 kwietnia mundurowi przeprowadzili kilka kontroli. Odpowiedzi jeszcze nie uzyskaliśmy.

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mieszkaniec krasnegostawu
mieszkaniec krasnegostawu 06.07.2021, 15:11
nie ładnie jest donosić
Ty!Ty!
Ty!Ty! 13.07.2021, 09:06
a jeszcze gorzej łamać prawo i zarażać innych

Pozostałe