Czy to koniec włodawskiej lewicy?

  • 18.05.2021, 14:27
  • TWA
Czy to koniec włodawskiej lewicy? Fot. Porozumienie Jarosława Gowina
Burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński przechodzi do Porozumienia Jarosława Gowina? W czwartek, 13 maja, był jednym z uczestników konferencji programowej tego ugrupowania, zorganizowanej w Zamościu. Burmistrz twierdzi, że nie zamierza zmieniać partyjnych barw, a jedynie grzecznie skorzystał z zaproszenia, jako dobry i doświadczony samorządowiec.

Włodawa jest jednym z niewielu miast w Polsce, w którym władzę sprawuje lewica. I choć Muszyński jest szefem włodawskich struktur SLD od około dziesięciu lat, to nie chce być uważany przez lokalne społeczeństwo jako wierny działacz tego ugrupowania. W wyborach na burmistrza, zarówno w 2014 roku, jak i cztery lata później startował z własnego komitetu KWW Łączy nas Samorząd.

- Teraz dał kolejny przykład tego, że z lewicą nie jest mu po drodze, bo ma z tego powodu więcej problemów niż korzyści. Trudno mu jest chociażby pozyskać środki rządowe i unijne na realizację inwestycji, szczególnie przez ostatnie trzy lata. Wnioski albo przepadają zupełnie, albo miasto musi pisać odwołania. W niektórych przypadkach opiera się nawet o sąd - twierdzi jeden z naszych informatorów. - Najwyraźniej burmistrz postanowił to zmienić i idąc za byłą już posłanką lewicy Moniką Pawłowską, przyłączył się do Porozumienia Jarosława Gowina, które w rządzie jest w koalicji z Prawem i Sprawiedliwością.

Rzeczywiście w czwartek, 12 maja burmistrz Włodawy uczestniczył w konferencji programowej Porozumienia, organizowanej w Zamościu. Znalazł się w gronie działaczy tej partii z naszego województwa i nie tylko. Zapytaliśmy Wiesława Muszyńskiego, czy rezygnuje z przywództwa we włodawskich strukturach SLD i przechodzi do prawicy?

- W konwencji udział wziąłem na zaproszenie wicepremiera Jarosława Gowina i prezydenta Chełma Jakuba Banaszka. Jako ekspert zewnętrzny i samorządowiec uczestniczyłem w panelu dyskusyjnym na temat wyzwań, przed jakimi stają samorządy. W panelach tematycznych brali udział samorządowcy z różnych opcji, bo o rozwoju samorządów należy rozmawiać ponadpartyjnie. Byli samorządowcy z całej Polski, nie tylko z województwa lubelskiego. Wziąłem udział w konwencji, bo uważam, że jeżeli zostałem zaproszony na nią przez wicepremiera rządu, jako ekspert zewnętrzny i dobry samorządowiec, to należało z takiego zaproszenia skorzystać. Jeśli ktoś tego nie rozumie i ma z tym problem, to nie powinien zajmować się polityką. Nie ma oczywiście żadnych rozmów o zmianie partii, cały czas jestem szefem lewicy w powiecie włodawskim – wyjaśnia burmistrz Włodawy.

TWA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe