Uwaga na oszustów

  • 22.04.2017, 10:11 (aktualizacja 26.04.2017, 10:29)
  • MP
Uwaga na oszustów
W ostatnich dniach rośnie liczba osób, które przez nieuwagę straciły swoje pieniądze. Pukających do ich drzwi nieznajomi, metodą "na wnuczka" czy "na akwizytora", skutecznie pozbawiają ich oszczędności, a nawet dorobku życia.

Tylko w minionym tygodniu ponad 1000 zł straciła mieszkanka gminy Leśniowice po wizycie dwóch osób podających się za sprzedawców koców, dywanów oraz odzieży męskiej. W pewnej chwili poprosili do coś do jedzenia, a kiedy kobieta przygotowywała posiłek, "goście" nagle opuścili mieszkanie. Oczywiście, zabierając ze sobą pieniądze.

Policjanci wyjaśniają sprawę i po raz kolejny apelują o zachowanie ostrożności w podobnych sytuacjach. Pamiętajmy, że nigdy nie wiemy, jakie intencje ma nieznana osoba, która puka do naszych drzwi. Zastanówmy się, zanim wpuścimy ją do środka.

 

MP
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe