Kolejny krok w stronę ZOL

  • 13.05.2021, 10:18
  • GD
Kolejny krok w stronę ZOL
W 17 miesięcy budynek starego szpitala w Krasnymstawie zmieni się nie do poznania. Zostanie także połączony z nowym szpitalem i zmieni przeznaczenie. Powstanie tam wyczekiwany przez mieszkańców Zakład Opiekuńczo-Leczniczy. Umowa na wykonanie głównej części inwestycji została właśnie podpisana.

7 maja dyrektor szpitala Andrzej Jarzębowski podpisał umowę z wykonawcą inwestycji, która będzie kosztować ok. 7,69 mln złRozbudowę budynku, w którym powstanie długo wyczekiwany przez mieszkańców Zakład Opiekuńczo-Leczniczy, wykona zamojska firma Budmat. Na wykonanie robót budowlanych będzie miała 17 miesięcy. Prace powinny się zakończyć do października przyszłego roku.

W podpisaniu umowy w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Krasnymstawie uczestniczyli starosta Andrzej Leńczuk, wicestarosta Marek Nowosadzki i skarbnik powiatu Janusz Cięciera. Obecna była także posłanka Teresa Hałas. Władze powiatu podkreślają, że to właśnie dzięki jej determinacji i zaangażowaniu udało się pozyskać 9 mln zł dotacji z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. 

Ta inwestycja pozwoli na chociażby częściowe wypełnienie luki w dostępie do świadczeń opieki długoterminowej. Jest niezwykle potrzebna, ponieważ z roku na rok  przybywa osób starszych i nie poprawia się dostęp do specjalistycznych usług zdrowotnych. ZOL będzie miejscem, gdzie osoby w podeszłym wieku i schorowane, po operacjach i różnych zabiegach otrzymają fachową opiekę i leczenie.

Inwestycja szacowana na 13 mln zł przewiduje również połączenie ZOL z budynkiem głównym szpitala. W ubiegłym tygodniu minął termin składania ofert na to zadanie, ale nie zgłosiła się żadna firma.

- Cieszę się przede wszystkim z podpisania umowy na zasadniczą część inwestycji, od której uzależniamy budowa tego łącznika. W przyszłym tygodniu podejmiemy decyzję w sprawie ogłoszenia drugiej procedury przetargowej lub rozpoczęcia negocjacji z potencjalnym wykonawcą w ramach środków finansowych, jakie mamy do dyspozycji - poinformował nas w piątek Andrzej Jarzębowski, dyrektor SPZOZ Krasnystaw.

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe