Słuszna skarga na dyrektorkę DPS

  • 12.05.2021, 10:25 (aktualizacja 14.05.2021, 09:01)
  • DBEZ
Słuszna skarga na dyrektorkę DPS
Uczestnik przetargu organizowanego przez Dom Pomocy Społecznej w Chojnie Nowym Pierwszym złożył skargę na działalność dyrektora tej placówki. Radni z komisji skarg, wniosków i petycji przeanalizowali dokumenty, wysłuchali wyjaśnień i uznali, że skarżący ma rację.

Skarga do Starostwa Powiatowego w Chełmie wpłynęła 19 kwietnia br. Dotyczyła  przetargu „Zakup i sukcesywna dostawa leków, produktów leczniczych, sprzętu jednorazowego użytku, preparatów biobójczych oraz środków opatrunkowych w Domu Pomocy Społecznej w Chojnie Nowym Pierwszym”. Skarżącym jest Nasza Apteka Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie, którą reprezentuje kancelaria prawna.

Skargę przekazano do przewodniczącego rady powiatu, a następnie do komisji skarg, wniosków i petycji. Komisja poprosiła Zarząd Powiatu o wszelkie materiały i zaprosiła Ewę Oszust, dyrektora DPS w Chojnie Nowym Pierwszym na swoje posiedzenie.

Przedmiotem skargi jest zarzut niezachowania uczciwej konkurencji oraz równego traktowania wykonawców, jak również naruszenie zasady przejrzystości w przeprowadzeniu postępowania. Chodziło o to, że zamawiający, którym w tym przypadku był DPS, unieważnił wybór najkorzystniejszej oferty, a następnie niezasadnie wezwał wykonawców do ponownego złożenia ofert. Powinien natomiast ponownie zbadać i ocenić już złożone w tym postępowaniu oferty. Następnie zamawiający unieważnił całe postępowanie, ponieważ w jego ocenie było "obarczone niemożliwą do ustalenia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy" (odpowiedź do Zarządu Powiatu  z dnia 22 kwietnia br.).  Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Chojnie Nowym Pierwszym przyznała, iż dokonując unieważnienia wyboru najkorzystniejszej oferty, błędnie wezwała wykonawców do ponownego złożenia ofert.

W związku z powyższym członkowie komisji uznali skargę za zasadną. Na najbliższej sesji pochylą się nad nią radni powiatu chełmskiego. Jeśli zagłosują tak, jak członkowie komisji, dyrektor placówki może ponieść konsekwencji tego błędu.

- Zajmę się sprawą już po sesji. Jeśli skarga zostanie uznana za zasadną, będę zmuszony wyciągnąć konsekwencje służbowe wobec pani dyrektor - zapowiada starosta Piotr Deniszczuk.

Pani dyrektor nie musi się jednak obawiać, że w związku z tym straci stanowisko. W sieci DPS-ów i tak wkrótce nastąpią spore zmiany. DPS-y w Chojnie Nowym Pierwszym i Kaniem zostaną zamknięte. W to miejsce powstanie  jeden duży DPS w Rejowcu. W związku z centralizacją wszystkie większe przetargi są obecnie prowadzone przez starostwo.

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe