Statystyki szczepień ściśle tajne

  • 11.05.2021, 12:50
  • AN
Statystyki szczepień ściśle tajne
Radny Piotr Jabłoński zapytał władze miasta, ilu nauczycieli z miejskich placówek oświatowych zostało zaszczepionych przeciw Covid-19. Niestety odpowiedzi nie dostał. Wygląda na to, że urząd nie ma takich danych. Nie mają ich też inne instytucje, związane ze zdrowiem i oświatą.

- Czy miasto posiada informacje o efektach akcji szczepień nauczycieli zatrudnionych w jednostkach oświatowych prowadzonych przez miasto? Jeśli tak, to proszę o informację, ilu nauczycieli skorzystało z możliwości zaszczepienia się i jaki to jest procent w stosunku do ogółu nauczycieli zatrudnionych w wyżej wymienionych jednostkach - napisał w swojej interpelacji radny miejski.

Okazuje się, że miasto nie posiada takich danych, bo - jak twierdzi prezydent Chełma - akcję szczepień przeciwko Covid-19 dla kadry pedagogicznej chełmskich szkół i placówek oświatowych koordynowało Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Chełmie.

Z naszych ustaleń wynika, że ktoś wprowadził prezydenta w błąd. 

- Nie koordynujemy akcji szczepień. Przekazywaliśmy jedynie informacje do nauczycieli, że będą mogli się zaszczepić - informuje dyrektor delegatury Arkadiusz Kwieciński. - Nie dysponujemy więc danymi, ilu nauczycieli skorzystało ze szczepień, nie zbieraliśmy ich.

Nie ma ich miasto, nie ma kuratorium. Może pomoże Ministerstwo Edukacji i Nauki? Podobno każdy dyrektor placówki zobowiązany był wprowadzić dane o szczepieniu do Systemu Informacji Oświatowej.

- Nie mamy takich danych, nie zbieramy ich w SIO - dementuje Justyna Sadlak z MEiN. - Proszę pytania skierować do Ministerstwa Zdrowia lub Narodowego Funduszu Zdrowia.

A więc zapytanie w sprawie danych zgodnie z sugestią skierowaliśmy do ministra zdrowia. I znów pudło. Główny specjalista z Biura Komunikacji Ministerstwa Zdrowia Jarosław Rybarczyk poradził nam, abyśmy skierowali zapytanie do... Ministerstwa Edukacji i Nauki. Historia zatoczyła koło, a o danych "ani słychu, ani widu"...

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe