Jarmarki wojsławickie w nowej odsłonie

  • 07.05.2021, 12:29
  • red
Jarmarki wojsławickie w nowej odsłonie
"Jarmark wojsławicki " to nowa oferta gminy Wojsławice. Handel różnościami odbywać się będzie w każdą ostatnią niedzielę miesiąca, od maja do września. Dodatkową zachętą do dowiedzenia Wojsławic mają być, towarzyszące jarmarkowi, imprezy kulturalne.

Wojsławice już od wielu dziesiątek lat słyną z odbywających się tu w każdą środę tradycyjnych targów. Po utworzeniu nowoczesnego targowiska „Mój rynek” z miejscami do handlu pod wiatą oraz na otwartej przestrzeni, a także z nowymi chodnikami, droga dojazdową, parkingiem i oświetleniem , a także budynku do zarządzania targowiskiem, od 2020 roku ustanowiono drugi dzień handlowy w soboty. Okazało się, że był to strzał w dziesiątkę, gdyż również w tym dniu z targowiska korzysta duża liczba kupujących i sprzedających.

Władze gminy, chcąc jeszcze bardziej wykorzystać potencjał targowiska,  postanowiły organizować także niedzielne jarmarki, od maja do września. Mają się różnić od tych tradycyjnych targów w środy i soboty, gdyż będą dedykowane określonej grupie sprzedawców.

- Chodzi nam głównie o to, aby lokalni i regionalni wytwórcy mogli zaoferować do sprzedaży swoje produkty, takie jak:  żywność ekologiczna, regionalne potrawy i przysmaki. Będzie to także miejsce, gdzie swoje dzieła zaprezentują twórcy ludowi, rzemieślnicy, malarze, rzeźbiarze, wikliniarze, garncarze, hafciarki – mówi wójt Henryk Gołębiowski. - Oczywiście będą mogli je także sprzedawać.

 Warto podkreślić, że miejsca do handlu będą udostępniane bezpłatnie grupom sprzedawców określonych w regulaminie jarmarku.

Jak zapewnia Małgorzata Paździor Król, dyrektor GCKSiT w Wojsławicach,  każdemu "Jarmarkowi wojsławickiemu" towarzyszyć będzie jakieś wydarzenie kulturalne.

red

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe