Zniknęły dziury, pojawili się piraci

  • 07.05.2021, 12:01
  • TWA
Zniknęły dziury, pojawili się piraci
Mieszkańcy Zaświatycz kilkanaście lat czekali na remont drogi. Mają już piękną asfaltówkę, ale pojawił się inny problem. Po równej drodze kierowcy jeżdżą jak szaleni.

To była jedna z najgorszych tras w powiecie włodawskim. Tam nawet policjanci nie ustawiali się z urządzeniem do pomiaru prędkości, bo na dziurach nikt nie mógł przyspieszyć.

- Już w kadencji 2006-2010 nasza droga planowana była do modernizacji, ale brakowało pieniędzy. Potem władzę w powiecie przejęli działacze PiS i tę naszą drogę odłożyli na bok. Dopiero obecnemu staroście udało się pozyskać na nią fundusze, choć nie było to łatwe. Kilkakrotnie się o nie starał, ale dzięki niemu mamy wreszcie drogę, jaką już dawno powinniśmy mieć i o jakiej marzyliśmy. Na tych dziurach samochody niszczyliśmy – opowiada jeden z mieszkańców.

Dziury zniknęły, ale kłopoty mieszkańców się nie skończyły. Teraz ich problemem są piraci drogowi. Gładka nawierzchnia zachęca niektórych do przyciśnięcia pedału gazu w samochodzie.

- Nie zwalniają na zakręcie ani w pobliżu zabudowań. Teraz boimy się o bezpieczeństwo swoje i naszych dzieci. W każdej chwili może dojść do tragedii. Z kolei wieczorem na drogę wyjeżdżają motocykliści. Między godziną 21 a 23 jest huk i gwizd, jakby urządzali sobie wyścigi – dodaje nasz rozmówca. Prosił jednak o zachowanie anonimowości, aby nie chce, żeby we wsi wytykali go palcami. - Chodzi mi tylko o nasze bezpieczeństwo. Doczekaliśmy się fajnej drogi, więc korzystajmy z niej z głową, żeby nikomu nie stała się krzywda – apeluje.

TWA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe