Czwaliński pozostał na czele lubelskiego związku

  • 06.05.2021, 11:50
  • TS
Czwaliński pozostał na czele lubelskiego związku
Mieczysław Czwaliński, wiceprezes Cementu Gryfa Chełm nadal będzie pełnił funkcję prezesa Lubelskiego Związku Zapaśniczego. Tak zdecydowali delegaci podczas walnego zebrania, które odbyło się w niedzielę (25 kwietnia).

Z uwagi na obowiązujące obostrzenia związane z pandemią koronawirusa tegoroczne walne zebranie delegatów Lubelskiego Związku Zapaśniczego przeprowadzono w trybie zdalnym. Głównymi punktami porządku spotkania było złożenie sprawozdania z działalności zarządu i komisji rewizyjnej za lata 2017-2021, udzielenie absolutorium ustępującemu zarządowi oraz wybór nowych władz. Większych sporów we wszystkich podejmowanych kwestiach nie było. Już po raz czwarty z rzędu prezesem na kolejną czteroletnią kadencję wybrany został Mieczysław Czwaliński, na co dzień pełniący również funkcję wiceprezesa Cementu Gryfa Chełm oraz wiceprezesa Polskiego Związku Zapaśniczego.

- Ciesze się, bo otrzymałem najwięcej głosów. W trakcie zebrania mówiono mi: „Mietek, jak nie ty, to kto?”. Niewątpliwie świadczy to o dużym zaufaniu wobec mnie. Postaram się nikogo nie zawieść i wypełniać swoje obowiązki jak najlepiej. Mam nadzieję, że moje działania mocno przyczynią się do rozwoju zapasów w całym naszym regionie – mówi Czwaliński.

Wiceprezesami Lubelskiego Związku Zapaśniczego zostali Ryszard Wałachowski (Stoczek Łukowski) i Andrzej Wójtowicz (Kraśnik). Funkcję sekretarza powierzono Jerzemu Lipskiemu (Lublin), zaś na skarbnika związku wybrano Sławomira Kazuro (Włodawa). Zarząd na kolejną kadencję (2021-2025) uzupełnili dwaj członkowie – Bogdan Daniłowicz (Zamość) i Tomasz Żuraw (Spiczyn). Z kolei komisja rewizyjna będzie pracowała w składzie: Zdzisław Biały (Chełm) – przewodniczący, Grzegorz Wałachowski (Łuków) – sekretarz oraz Arkadiusz Woliński (Włodawa) – członek.

Podczas walnego zebrania wybrano także cztery osoby, które 26 czerwca wezmą udział w krajowym zjeździe delegatów Polskiego Związku Zapaśniczego. Województwo lubelskie będą reprezentować: Czwaliński, Wałachowski, Rafał Boryc (Lublin) i Tomasz Jaroszkiewicz (Łuków).

TS

Czy planujesz szczepić się przeciwko covid-19?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe