Koniec złej passy Glinianek?

  • 06.05.2021, 11:42
  • AN
Koniec złej passy Glinianek?
Kolejna władza zastanawia się, jak zmienić Glinianki w atrakcyjny obiekt, który będzie tętnić życiem przez całe lato. Pomysły były już różne, ale żadnego nie zrealizowano. Jedno jest pewne, że ten teren od dawna zasługuje na rewitalizację.

- Miasto Chełm dostrzega potencjał zbiornika Glinianki i okalającego go terenu, dlatego prowadzi przygotowania do opracowania koncepcji zagospodarowania tego obszaru. Niewykluczone również, że do nowego projektu zaadaptowane zostaną rozwiązania zawarte w starej koncepcji - tłumaczy Damian Zieliński z gabinetu prezydenta.

Samorząd stawia głównie na różnego rodzaju infrastrukturę towarzyszącą: pomosty, miejsca do grillowania, wypożyczalnię sprzętu sportowego, parking czy przebieralnie oraz toalety, a także miejsca do rekreacji i uprawiania sportu czy przystań sprzętu wodnego. Pojawiła się nawet plotka, że na Gliniankach wybudowana ma być muszla koncertowa, gdzie miasto będzie mogło organizować atrakcyjne imprezy plenerowe. Urzędnicy dementują jednak tę informację.

Na razie nie wiadomo, ile konkretnie kosztować będzie rewitalizacja Glinianek. Władze miasta chcą pozyskać na ten cel dofinansowanie.

- Podstawą do aplikowania o środki zewnętrzne jest opracowanie koncepcji, a następnie dokumentacji technicznej, dlatego w tym momencie trudno powiedzieć, z jakiego programu miałby być finansowany projekt - wyjaśnia Zieliński.

AN

Czy planujesz szczepić się przeciwko covid-19?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe