Kłują na sali gimnastycznej

  • 06.05.2021, 10:44
  • GD
Kłują na sali gimnastycznej
26 kwietnia w sali gimnastycznej przy Zespole Szkół nr 2 im. Bartosza Głowackiego zaczął funkcjonować tzw. punkt szczepień powszechnych. Każdego dnia może być tam zaszczepionych nawet 250 osób.

Punkt przy ul. Sobieskiego 5 został utworzony przez samorząd powiatu oraz Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Krasnymstawie. Czynny jest w godzinach od 10 do 18.

- Punkt szczepień powszechnych obsługuje 7 osób. Trzy zajmują się podawaniem szczepionek, dwie odpowiadają za kwalifikację do szczepień, a pozostałym dwóm przypadają kwestie administracyjne. Wielkie podziękowania należą się dla samorządu powiatu za wsparcie finansowe i organizacyjne - informuje Andrzej Jarzębowski, dyrektor SPZOZ Krasnystaw.  

Wszyscy uprawnieni do szczepień mogą zarejestrować się poprzez infolinię 989 albo wysyłając SMS o treści: SzczepimySie pod numer 664-908-556 oraz 880-333-333. Żeby zapisać się przez tzw. e-rejestrację, trzeba się zalogować profilem zaufanym lub dowodem osobistym z warstwą elektroniczną (e-dowód).

Rejestrację prowadzą również punkty szczepień: telefonicznie pod numerami 82-543-16-13 lub 571-527-577 oraz stacjonarnie w budynku przychodni przy ul. Sobieskiego 4.

- Szczepienia prowadzimy również jako szpital węzłowy. Tak jak dotychczas, w SPZOZ Krasnystaw możemy obsłużyć nawet 200 osób dziennie. Wszystko jest uzależnione od dostaw preparatów przeciw COVID-19 do kraju, na co nie mamy wpływu - dodaje szef krasnostawskiej lecznicy.

Do końca kwietnia w powiecie krasnostawskim wykonanych zostało ponad 13 tysięcy szczepień, z czego drugą dawkę przyjęło już około 4 tysiące osób.

- Aktualnie mamy zarejestrowanych na szczepienia około 2,5 tysiąca osób. Są jeszcze wolne miejsca na pierwszą połowę maja - mówi Jarzębowski.

GD

Czy planujesz szczepić się przeciwko covid-19?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe