PWSZ buduje na potęgę! [VIDEO]

  • 05.05.2021, 13:12 (aktualizacja 07.06.2021, 17:57)
  • MP
plac budowy pwsz
Zmienna pogoda nie utrudnia działań na dwóch ważnych placach budowy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie. Nad ul. Batorego górują dźwigi, nie ustają również prace na lotnisku w Depułtyczach Królewskich.

Od kilku dni na placu budowy nowej siedziby Instytutu Nauk Medycznych działają dwa dźwigi i ciężki sprzęt. Prace przebiegają bez zakłóceń. Być może jeszcze w maju zostanie tam wmurowany kamień węgielny.

- Ciężki sprzęt, który jest na placu budowy, naprawdę robi wrażenie, a dźwigi są widoczne z odległych zakątków miasta - mówi rektor PWSZ w Chełmie prof. Arkadiusz Tofil. - Z naszego punktu widzenia kluczowe jest to, że podczas prac ziemnych na natrafiliśmy na żadne trudności i niespodzianki. 

W instytucie znajdą m.in. dwie aule wykładowe, które łącznie pomieszczą ponad 300 osób, sale ćwiczeniowe, sale do przeprowadzania symulacji, pracownia komputerowa i biblioteka. Projekt zakłada także budowę parkingu podziemnego oraz miejsc do spędzania dużej części dnia dla 450 osób oraz ok. 60 pracowników naukowych i administracyjnych.

To jednak nie jedyna inwestycja, która jest teraz realizowana. Jak mówi rektor PWSZ, lotnisko w Depułtyczach Królewskich znów przypomina wielki plac budowy. Firma Strabag rozpoczęła przygotowania do odwodnienia dróg kołowania.

- Mimo pewnych psikusów pogodowych, prace przebiegają zgodnie z planem i lada dzień rozpoczynamy korytowanie głównej przestrzeni pod drogi kołowania. Są już przygotowywane miejsca pod kanalizację, która będzie odprowadzała z nich wodę i teoretycznie jest szansa, że główne prace zakończą się w czerwcu - dodaje rektor.

Jeśli nic nie zakłóci dalszego przebiegu prac, w połowie wakacji infrastruktura lotniska powinna być już gotowa. Pas w Depułtyczach Królewskich ma mieć 30 m szerokości i ponad 1000 m długości.

e-wydanie super tygodnia

MP

Czy planujesz szczepić się przeciwko covid-19?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kod
kod 05.05.2021, 18:27
A czy nadzor archeologiczny jest nad ta budowa

Pozostałe