Trasa tegorocznego Tour de Pologne przebiegnie przez Chełm i Krasnystaw

  • 05.05.2021, 08:46
  • Źródło: https://www.tourdepologne.pl/
Trasa tegorocznego Tour de Pologne przebiegnie przez Chełm i Krasnystaw
78. Tour de Pologne UCI World Tour zostanie rozegrany w terminie 9-15 sierpnia. Trasa tegorocznego wyścigu będzie różniła się od poprzednich edycji, a co więcej będzie wiodła również drogami naszego regionu.

– Rozmawialiśmy o organizacji jednego z etapów wyścigu. To było konkretne, partnerskie i konstruktywne spotkanie. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że sport to najlepsza forma promocji. Widzę oczami wyobraźni peleton mknący przez Lubelszczyznę, Roztocze i inne piękne zakątki tej części Polski. Wiem, że jest zainteresowanie, wspólnie widzimy szansę w promocji dla miast i regionów. To jednocześnie wielka atrakcja dla kibiców, którzy są spragnieni widowisk na najwyższym poziomie. A Tour de Pologne to część najbardziej prestiżowego cyklu w kolarstwie szosowym, czyli UCI World Tour, co oznacza, że w Polsce znowu będą najlepsze zawodowe grupy z całego świata. My z kolei potrafimy pokazać wyścig w sposób szczególnie atrakcyjny, więc mam nadzieję, że znajdziemy nić porozumienia i wszyscy będziemy zadowoleni – powiedział wicemistrz olimpijski z Moskwy.

Spotkanie dotyczące przebiegu trasy Tour de Pologne przez Lubelszczyznę odbyło się jeszcze w zeszłym roku, wziął w nim udział m.in. prezydent Chełma Jakub Banaszek. W Niedźwiedzim Grodzie zostanie zlokalizowana meta jednego z odcinków. Kolarze będą się ścigać również drogami powiatu krasnostawskiego. Pojadą m.in, przez Wirkowice Pierwsze, Tarnogórę, Ostrzycę, Romanów, Dworzyska i Latyczów. Następnie w granicach Krasnegostawu mają pojechać ul. Borową, Kłosowskiego, Krakowskie Przedmieście, Piłsudskiego, Plac 3 Maja, Mostową i Rejowiecką. Na koniec przejadą przez Siennicę Nadolną, Krupe i Czarnoziem. Dodatkowo w centrum Krasnegostawu zorganizowana zostanie lotna premia, czyli miejsce, gdzie pierwsi zawodnicy zdobywają punkty i inne nagrody.

Źródło: https://www.tourdepologne.pl/

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe