To nie sztuka, to wandalizm!

  • 04.05.2021, 10:40
  • (apm)
To nie sztuka, to wandalizm!
Dwóch miejscowych pseudoartystów, którzy podejrzani są o pomalowanie farbą elewacji kilkunastu budynków w Chełmie, odpowie przed sądem za zniszczenie mienia. Straty wyceniono na około 15 tysięcy złotych. Swoje zachowanie 25-latkowie tłumaczyli wypitym wcześniej alkoholem. Ale to ich nie usprawiedliwia. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.

W ostatnim czasie na terenie Chełma niszczone były elewacje budynków mieszkalnych i handlowo-usługowych. Pojawiały się na nich dość niskiego kunsztu graffiti malowane farbą. Sprawą zajęli się policjanci kryminalni, którzy zatrzymali dwóch podejrzanych 25-letnich mieszkańców Chełma.

- Mężczyźni działali na terenie dwóch osiedli. Jeden z nich ma na swoim koncie zniszczenie ośmiu budynków, z kolei drugi pięciu obiektów mieszkalnych i usługowo-handlowych. Pisali nie tylko na elewacjach ścian, ale też na balkonach i drzwiach klatek schodowych – mówi komisarz Ewa Czyż, rzeczniczka prasowa KMP w Chełmie.  Jeden napis widniał również na banerze reklamowym. Chociaż sprawcy działali osobno, to w rozmowie z policjantami obaj swoje zachowanie tłumaczyli wypitym wcześniej alkoholem.

Pokrzywdzeni oszacowali łączną wartość strat na prawie 15 tysięcy złotych. Obaj zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Zniszczenie mienia zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

(apm)

Czy planujesz szczepić się przeciwko covid-19?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe