Więzienie się rozbudowuje

  • 30.04.2021, 12:16 (aktualizacja 30.04.2021, 12:18)
  • TWA
Więzienie się rozbudowuje
Zakład Karny we Włodawie jest w trakcie rozbudowy. Powstaje nowy pawilon dla 258 osadzonych. Inwestycja pochłonie 18 mln zł.

- Cała konstrukcja budynku, włącznie ze ścianami działowymi została wykonana z żelbetonu. Obiekt jest już pokryty i orynnowany. W całym budynku wykonano stolarkę okienną, a część okien została okratowana od zewnątrz. Ponadto wykonano ściany żelbetowe placów spacerowych, kanalizację teletechniczną zewnętrzną, izolacje przeciwwilgociowe i termiczne ścian piwnicznych i fundamentowych. Zamontowano również przepompownię ścieków wraz z automatyką. Trwa montaż orurowania oraz oprzyrządowania instalacji elektrycznych, sanitarnych, wodociągowych i wentylacyjnych. W trakcie są też prace związane z termoizolacją budynku oraz roboty tynkarskie i posadzkowe na strychu nieużytkowym – wylicza por. Daniel Pręciuk, rzecznik prasowy dyrektora Zakładu Karnego we Włodawie.

Inwestycję realizuje firma TEXOM Sp. z o.o. z Krakowa. Pawilon ma być gotowy do końca października. Już wiadomo, że pomieści prawie 260 osadzonych. Będą też nowe miejsca pracy dla funkcjonariuszy służby więziennej. Na razie jednak nie wiadomo, kiedy oraz ile.

O rozbudowie włodawskiego więzienia zaczęło się mówić przed wyborami samorządowymi w 2018 roku. Ówczesny wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik, który odwiedził ZK we Włodawie, potwierdził wtedy, że resort rozważa taką ewentualność. W 2019 roku zapadła decyzja o budowie nowego pawilonu dla osadzonych.

Kolejnych kilka miesięcy zajęło opracowanie niezbędnej dokumentacji oraz wyłonienie wykonawcy. Budowa rozpoczęła się w ubiegłym roku. Jej koszty wyliczono na 18 mln zł. Zostaną pokryte z budżetu państwa oraz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.

TWA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
miejscowy
miejscowy 03.05.2021, 12:07
Czyżby aktualnie nam panujący szykowali dla siebie lokum na wiele lat????????????????

Pozostałe