Pomogą wrócić do zdrowia

  • 30.04.2021, 12:03
  • szer
Pomogą wrócić do zdrowia
Na terenie województwa lubelskiego bezpłatną rehabilitację po przebytej chorobie Covid-19 realizuje 11 placówek medycznych. Ich lista – jak zaznaczył NFZ – będzie na bieżąco aktualizowana.

Osoby, które przechorowały Covid-19 i są dziś już ozdrowieńcami, niejednokrotnie borykają się ze znacznym pogorszeniem funkcji płuc, obniżoną tolerancję wysiłku fizycznego, zmniejszeniem siły mięśniowej, przewlekłym zmęczeniem, powikłaniami neurologicznymi kardiologicznymi.

To dla nich dedykowana jest rehabilitacja pocovidowa. W naszym województwie realizują ją: Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie, SP ZOZ w Łęcznej, SP ZOZ w Radzyniu Podlaskim, Instytut Medycyny Wsi w Lublinie, Kolejowy Szpital Uzdrowiskowy w Nałęczowie, Medica Poland – Centrum Rehabilitacji w Siedliszczu, Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 4 w Lublinie, Zakład Opieki Zdrowotnej „Droga Życia” w Smoligowie, SP ZOZ w Bełżycach, Sanatorium Uzdrowiskowe Związku Nauczycielstwa Polskiego w Nałęczowie, Zakład Leczniczy Uzdrowisko Nałęczów S.A. - Kardiologiczny Szpital Uzdrowiskowy i Sanatorium Pawilon Angielski.

Z kompleksowej rehabilitacji, której program przygotował NFZ, będzie można skorzystać do 12 miesięcy od zakończenia leczenia związanego z Covid-19. Obejmie ona m.in. treningi wytrzymałościowe i relaksacyjne, ćwiczenia oddechowe i na wolnym powietrzu, drenaże, inhalacje, lecznicze kąpiele, masaże, leczenie dietetyczne. Czas trwania rehabilitacji Covid-19 będzie wynosił od 2 do 6 tygodni.

Pacjenci mają zapewnioną opiekę lekarską i pielęgniarską. Może liczyć na minimum 96 zabiegów fizjoterapeutycznych. Mogą też skorzystać z profesjonalnej terapii psychologicznej.

Świadczenia rehabilitacji Covid-19 są realizowane na podstawie skierowania. Wystawa je lekarz ubezpieczenia zdrowotnego, po zakończeniu leczenia związanego z chorobą Covid-19.

Za rehabilitację płaci NFZ, stawka za osobodzień to 188 zł.

szer

Czy planujesz szczepić się przeciwko covid-19?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe