Monitoring ochroni przed zniszczeniami

  • 30.04.2021, 11:39
  • TS
Monitoring ochroni przed zniszczeniami
Przy Pałacu Suchodolskich w Dorohusku zamontowano monitoring wizyjny. Pobliski teren obserwowany jest stale przez pięć kamer. Ma się to przyczynić do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców, a przede wszystkim ochrony mienia.

- Zdarzało się, że przy pałacu zbierała się młodzież i zostawiała po sobie różne śmieci, zwłaszcza butelki po alkoholu. Później musieliśmy sprzątać cały teren. Informowaliśmy policję i prosiliśmy o częstsze kontrole w tym miejscu – mówi Katarzyna Rafalska, sekretarz gminy Dorohusk. - Dewastacji mienia raczej nie było, ale wolimy dmuchać na zimne. Tym bardziej że nie tak dawno przeprowadzony został remont pałacu, który kosztował ponad 4 mln zł – podkreśla Rafalska.

Aby zniechęcić potencjalnych wandali, przy Pałacu Suchodolskich zainstalowano monitoring wizyjny. Teren obserwowany jest przez pięć kamer o wysokiej rozdzielczości.

- Monitoring kosztował gminę 23 tysiące złotych. Uważamy jednak, że jest to dobra inwestycja, bo jeśli dojdzie do jakichkolwiek incydentów przy pałacu, zgłosimy sprawę na policję, a funkcjonariusze będą mogli bez problemu ustalić sprawcę i pociągnąć go do odpowiedzialności – tłumaczy sekretarz gminy.

Administratorem systemu monitoringu jest Gminny Ośrodek Kultury i Turystyki w Dorohusku.

Modernizacja zabytkowego Pałacu Suchodolskich wraz z otoczeniem była największą inwestycją gminną, zrealizowaną w 2018 roku. Przeprowadzono kapitalny remont budynku – wyremontowano dach, wymieniono stolarkę okienną i drzwiową, instalację wodno-kanalizacyjną i centralnego ogrzewania, parkiety, wyremontowano posadzki, przeprowadzono remont łazienek, uzupełniono i pomalowano tynk elewacyjny. Zakupiono również sprzęt multimedialny i wyposażenie Izby Regionalnej. Zmieniło się też otoczenie pałacu. Przebudowano drogę dojazdową, parking, alejki i zamontowano oświetlenie. Z kolei w 2019 roku wyposażono pomieszczenia kuchenne pałacowego budynku. Zakupiono meble i sprzęt AGD.

TS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe