Lubelska wreszcie się doczekała

  • 29.04.2021, 08:54
  • AN
Lubelska wreszcie się doczekała
Niemal 12,5 mln zł otrzymało miasto Chełm z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na przebudowę miejskiej infrastruktury komunikacyjnej. Dzięki dofinansowaniu wyremontowane zostaną dwie ulice.

Pieniądze z rządowego programu pozwolą na długo oczekiwany remont ul. Lubelskiej, na odcinku od Szpitalnej do ul. Koszarowej. Szacunkowy koszt zadania to 4 mln 152 tys. 381 zł, w tym 60 proc. to dofinansowanie.

- Zakres prac obejmie remont prawie 600 metrów drogi wraz ze skrzyżowaniem z ulicą Koszarową, a także wykonanie nowych chodników, brakującego odcinka ścieżki rowerowej z betonu asfaltowego, przebudowę kanalizacji deszczowej, wymianę oznakowania pionowego i poziomego - wyliczają miejscy urzędnicy. Wszystko ma być zrobione jeszcze w tym roku.

Przebudowa al. Marszałka Józefa Piłsudskiego będzie kosztować prawie tyle, ile wynosi cała dotacja dla Chełma, czyli ponad 12 mln zł.  Dofinansowanie do tej inwestycji ma być na poziomie 80 proc. i wyniesie prawie 10 mln zł.

Aleja zmieni nieco swój dotychczasowy wygląd. Do przebudowy zakwalifikowano ponad 620 metrów drogi wraz ze skrzyżowaniami z ulicami podporządkowanymi i zagospodarowaniem istniejącego pasa drogowego. Będą nowe chodniki, wyspy dzielące pasy jezdni, przejścia dla pieszych z szerokimi azylami, przejścia dla pieszych przez ulice podporządkowane, ścieżki rowerowe skomunikowane z ul. Kolejową i nowoczesne oświetlenie, które z pewnością wpłynie na bezpieczeństwo pieszych.

- Cieszę się, że udało się nam pozyskać kolejne środki finansowe, dzięki którym możemy poprawiać jakość naszych dróg. Na przestrzeni dwóch ostatnich lat wyremontowaliśmy już,  m.in. ul. Kolejową, Lwowską, Jagiellońską, Batorego, Orlicz-Dreszera, Okszowską czy 3-go Maja - wylicza sukcesy drogowe na swoim facebooku prezydent Chełma. 

To nie koniec dobrych wiadomości. Jak informują urzędnicy, dobiegają końca przygotowania dokumentacji remontów ulic: Włodawska/Zawadówka, Wiercieńskiego/Bazylany, Piwna/Złota oraz Ogrodowej. Po dopięciu formalności samorząd zamierza wnioskować o pozyskanie dofinansowań na realizację tych inwestycji.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe