Poradnia nabiera blasku

  • 22.04.2021, 13:46
  • DBEZ
Poradnia nabiera blasku
To była kiedyś stara szkoła w Pławanicach, nikomu już niepotrzebna. Teraz to będzie nowoczesna poradnia psychologiczno-pedagogiczna. Rozpoczęła się jej przeprowadzka z siedziby w Dubience.

To kolejny etap zaplanowanej przez zarząd powiatu rewolucji w sieci poradni na terenie powiatu chełmskiego. Nowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Wierzbicy już funkcjonuje. Ma siedzibę w budynku szkoły. Pozostało wykonanie podjazdu dla niepełnosprawnych. Wkrótce też rozpocznie działalność poradnia w Pławanicach, która obejmie opieką dzieci i młodzież z gmin: Kamień, Dorohusk, Dubienka, Białopole, Żmudź, Leśniowice, Wojsławice oraz niektórych sołectw w gminie Chełm. Stary budynek Szkoły Podstawowej w Pławanicach jest już niemal po remoncie, są tam przestronne, jasne i komfortowo wykończone pomieszczenia.

- Sprawdziliśmy wraz z wójtem Kamienia Dariuszem Stockim stan realizacji zadania. To już naprawdę końcówka. Wewnątrz trwało sprzątanie i mycie - mówi Grażyna Szykuła, członek Zarządu Powiatu Chełmskiego, która była pomysłodawcą tego remontu i przeprowadzki poradni.

Odnowiono korytarz, wyremontowano sale przeznaczone na diagnozę i terapię dzieci i młodzieży oraz łazienki, przystosowując je do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na zewnątrz budynku wykonano pochylnię dla osób niepełnosprawnych.  Wartość zadania wyniosła 268 tys. 229 zł.

Poradnia w Dubience już nie przyjmuje dzieci. Chwilowo zawieszono jej działalność z powodu Covid-19. Potem nie została wznowiona, bo rozpoczęła się przeprowadzka.

- Nie chcemy tego przedłużać, dlatego wszyscy pracownicy pojechali pomóc w porządkach i przygotowywaniu nowej siedziby. Ja też myłam okna. Jak wszyscy, to wszyscy. Jesteśmy bardzo pozytywnie nastawieni. Cieszymy się z nowej siedziby - zapewnia dyrektor Beata Adamczyk.

Poradnia w Dubience już od stycznia przyjmowała nowe dzieci, które dotychczas korzystały z tego typu wsparcia w Chełmie. Zarząd powiatu postanowił zrezygnować ze współpracy z miastem i kierować wszystkie dzieci do własnych poradni. Mimo zwiększenia liczby podległych szkół i tym samym podopiecznych, zatrudnienie pozostawiono na tym samym poziomie.

- Mam specjalistów i etatów tyle, ile potrzeba - zapewnia dyrektorka.

- Poradnia w Pławanicach zacznie pracę prawdopodobnie już w tym miesiącu. Umowy z miastem o współpracy już nie obowiązują, więc rodzice dzieci z terenu powiatu chełmskiego, które korzystały z pomocy poradni w Chełmie, zobowiązani są do odebrania dokumentacji i przekazania jej do wybranej przez siebie naszej poradni. Nie ma to dla nas znaczenia, czy ktoś chce korzystać z poradni w Wierzbicy czy Pławanicach - mówi wicestarosta Jerzy Kwiatkowski.

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mg
mg 23.04.2021, 23:11
....a czy ktoś pomyślał jak mają rodzice dowieźć uczniów na badania jeśli nie mają samochodów?????!....
psycholog
psycholog 26.04.2021, 12:14
A po co miał myśleć? Ważne, że po raz kolejny zaorano Dubienkę. Najllepszy dojazd był do Chełma i Rejowca. wybrano najgorsze warianty.

Pozostałe