Chełmianka uwierzyła, że zakochał się w niej amerykański żołnierz

  • 21.04.2021, 13:56 (aktualizacja 21.04.2021, 14:00)
  • oprac. MP
Chełmianka uwierzyła, że zakochał się w niej amerykański żołnierz
50-letnia kobieta padła ofiarą oszusta podającego się za amerykańskiego żołnierza stacjonującego w Iraku. Poznała go na jednym z portali społecznościowych, a ten po jakimś czasie poprosił ją o pieniądze. Pisał, że spowodował wypadek w pracy i musi wypłacić odszkodowanie. Wierząc w jego dobre intencje przelała blisko 40 tysięcy złotych. Gdy jednak wciąż potrzebował kolejnych kwot, zorientowała się, że ma do czynienia z oszustem.

W styczniu mieszkanka powiatu chełmskiego nawiązała przez komunikator internetowy znajomość z mężczyzną podającym się za amerykańskiego żołnierza. Z jego relacji wynikało, że stacjonuje w Iraku. Po pewnym czasie tej wirtualnej znajomości poprosił ją o pieniądze. Pisał, że spowodował w pracy wypadek i musi zapłacić odszkodowanie. Kobieta, wierząc w jego dobre intencje, przelała kilkukrotnie na wskazany rachunek łączną kwotę blisko 40 tysięcy złotych.

- To jednak nie wystarczyło. Mężczyzna wciąż prosił ją o kolejne przelewy informując przy tym o swoich nowych problemach. Wtedy kobieta zaczęła podejrzewać, że padła ofiarą oszusta. Wczoraj złożyła w tej sprawie zawiadomienie - mówi Ewa Czyż, rzecznik KMP w Chełmie.

Policjanci wyjaśniają tą sprawę i przestrzegają przed tego typu oszustami, którzy podtrzymując znajomość wzbudzają zaufanie i  uczucia, po czym pod pretekstem nagłych zdarzeń losowych wyłudzają pieniądze. Pamiętajmy, że w wirtualnym świecie łatwo jest stworzyć postać, która w rzeczywistości w ogóle nie istnieje.

oprac. MP

Czy planujesz szczepić się przeciwko covid-19?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
miejscowy
miejscowy 22.04.2021, 12:12
Wiadomo wszem i wobec, że miłość jest ślepa. Ale że aż tak, to trudno sobie wyobrazić.

Pozostałe