Seniorom za ciasno w autobusie na cmentarz

  • 21.04.2021, 12:54
  • AN
Seniorom za ciasno w autobusie na cmentarz
Seniorzy z Dyrekcji poskarżyli się, że w weekend jeździ za mało autobusów na cmentarz komunalny. - Zrobiło się ciepło, wiele starszych osób chce odwiedzać groby swoich bliskich. W autobusach jest tłoczono i niebezpiecznie, co nie jest wskazane w pandemii - tłumaczy pan Tadeusz, który w imieniu mieszkańców zaalarmował naszą redakcję.

W ciepły weekend wiele osób starszych zdecydowało się na wizytę na cmentarzu komunalnym. Niestety, jak mówi nasz Czytelnik, autobusy miejskie jeżdżą w tamtym kierunku za rzadko, co powoduje tłok.

- Jechałem autobusem linii nr 1. Osób w autobusie było sporo, większość starszych. Wydaje mi się, że nie powinno być ich tyle w czasie, kiedy mamy tak dużo zachorowań na koronawirusa - tłumaczy pan Tadeusz. - Uważam, że Chełmskie Linie Autobusowe powinny wprowadzić dodatkowe kursy na cmentarz, aby seniorzy w autobusach byli bezpieczni.

Odczucia prezesa spółki Mariusza Chudoby są zgoła inne. Mówi, że większość autobusów jeździ pusta. Ponadto firma musi też liczyć koszty, a każdy dodatkowy kurs to ich podwyższenie.

- Oczywiście przyjrzymy się tej sytuacji i przeprowadzimy ankietę, czy rzeczywiście jest zapotrzebowanie na zwiększenie kursów - tłumaczy szef CLA. - Należy jednak pamiętać, że odwiedzanie cmentarza to nie jest w czasie pandemii konieczność pierwszej potrzeby. Gdy w godzinach porannych w autobusach robi się tłoczno, bo ludzie muszą dojechać do pracy, wysyłamy tzw. autobusy bisy, aby było nieco luźniej. Reagujemy na takie sytuacje.

Autobusy w niedzielę kursują średnio co dwie godziny. Jak dotąd nikt nie sugerował spółce, że kursów jest za mało. 

- Przyzwyczailiśmy się w pandemii, że w autobusie jeździ po kilka osób. Ale limity są wyższe i nie słyszałem o tym, aby były przekraczane - dodaje prezes spółki.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
olo
olo 24.04.2021, 15:44
bierz bagażówkę i maść na ból d...
Znawca
Znawca 23.04.2021, 14:48
Wystarczy Mercedesa z 350KM i kierowcą😂
miejscowy
miejscowy 22.04.2021, 12:11
No tak. Pan Tadeusz przez cały tydzień musi zasuwać do pracy na 12 godzin dziennie. Więc pozostaje tylko sobota i niedziela na złapanie oddechu i wyjazdu na cmentarz. Wielu się w d..pach poprzewracało z tej demokracji. A może Panu Tadeuszowi sprawić limuzynę z kierowcą??????????????

Pozostałe