Kolejny sezon bez wypożyczalni rowerów

  • 21.04.2021, 12:48
  • AN
Kolejny sezon bez wypożyczalni rowerów
Nadeszła wiosna, a wraz z nią nowy sezon dla cyklistów. Tymczasem wypożyczalni miejskich rowerów wciąż nie ma. Miasto nadal nie wybudowało też stacji rowerowych. Na przedsięwzięciu, którego pomysłodawcą była ekipa poprzedniej prezydent miasta Agaty Fisz, jakoś najwyraźniej nie zależy obecnym władzom miasta...

Niestety, o tym, co dzieje się w sprawie realizacji Chełmskiego Roweru Miejskiego, nadal wiadomo niewiele. Chełmianie czekają na wypożyczalnię rowerów od 2018 roku i wygląda na to, że jeszcze sobie poczekają.

- Trwają prace związane z przygotowaniem dokumentacji niezbędnej do ogłoszenia przetargu na realizację przedsięwzięcia - tyle na temat mówi Damian Zieliński z gabinetu prezydenta. Pytany o szczegóły dodaje, że w tej sprawie nadal prowadzone są uzgodnienia. - Więcej informacji będziemy mogli przekazać po ich zakończeniu - zapewnia.

Sęk w tym, że miasto ogłaszało już przetarg na to zadanie, jednak prezydent Jakub Banaszek po objęciu funkcji gospodarza miasta unieważnił postępowanie, bo jak tłumaczył, okazało się, że rowery nowszej generacji są tańsze od tych starszych...

Przypomnijmy, że projekt systemu Chełmski Rower Miejski zakładał powstanie na terenie miasta 14 stacji rowerowych. W ramach tego przedsięwzięcia samorząd miał zakupić ok. 170 rowerów różnego typu, m.in. tandemy, którymi chełmianie i turyści mieli poruszać się po mieście i okolicy. Stacje rowerowe planowano też utworzyć w Kamieniu, nad zalewem w Żółtańcach i w Janowie. 

AN

Czy planujesz szczepić się przeciwko covid-19?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe