Kto pokieruje MPGK?

  • 20.04.2021, 13:31
  • AN
Kto pokieruje MPGK?
W ubiegły tygodniu odbył się pogrzeb prezesa MPGK Marcina Czarneckiego, który przegrał walkę z chorobą. Do czasu wyłonienia nowego szefa, przedsiębiorstwem kierować będą prokurenci.

W skład zarządu spółki, zgodnie z obecną strukturą organizacyjną, wchodzi prezes i dwóch prokurentów - Andrzej Brudnowski oraz Tomasz Pomiankiewicz, z którym prezes Czarnecki współpracował również w Przedsiębiorstwie Gospodarki Odpadów. Od 1 stycznia 2020 roku spółki zostały połączone. To Brudnowski i Pomiankiewicz pilnować teraz będą, aby przedsiębiorstwo gospodarki komunalnej funkcjonowało bez zarzutu. 

Kiedy w firmie pojawi się nowy prezes? Ta decyzja należy do prezydenta miasta, który jest właścicielem 100 proc. udziałów. Nieoficjalnie na giełdzie nazwisk pojawiają się dwie osoby. Jedną z nich jest obecny kierownik cmentarza komunalnego Marek Parada, działacz Prawa i Sprawiedliwości w powiecie chełmskim, ubiegający się w ostatnich wyborach o stanowisko burmistrza Rejowca Fabrycznego, radny miejski tego miasta z KWW PiS. W kuluarach mówi się także o awansie na prezesa dyrektora operacyjnego spółki Jakuba Oleszczuka. Złośliwi zaś twierdzą, że największą spółką miejską przyjdzie zarządzać ktoś "z Polski".

Marcin Czarnecki został powołany na prezesa MPGK w styczniu 2019 roku, wcześniej zarządzał Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej. W PGO pracował od jego powstania, czyli od 2006 roku.

AN

Czy planujesz szczepić się przeciwko covid-19?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe