Kultura neutralizuje wirusa

  • 20.04.2021, 13:25 (aktualizacja 22.04.2021, 13:42)
  • AN
Kultura neutralizuje wirusa
Szkoły zamknięte nadal, Młodzieżowy Dom Kultury znów czynny. Wygląda na to, że na zajęciach dodatkowych koronawirus nie atakuje... - Pracujemy w reżimie sanitarnym, w niewielkich grupach – zapewnia dyrektor MDK Joanna Wilkołaska.

- Obowiązujące przepisy nie wprowadziły ograniczeń w zakresie prowadzenia zajęć pozaszkolnych przez placówki oświatowo-wychowawcze. Zajęcia mogą być organizowane z zachowaniem reżimu sanitarnego – wyjaśnia Anna Ostrowska, rzeczniczka Ministerstwa Edukacji i Nauki. - Zajęcia w młodzieżowych domach kultury nie są obowiązkowe, w związku z tym ich realizacja odbywa się w formach i w zakresie, na jaki pozwalają określone w innych aktach prawnych ograniczenia, nakazy i zakazy w związku z wystąpieniem stanu epidemii. O ewentualnym udziale dziecka w zajęciach zawsze decyduje rodzic.

Jak tłumaczy dalej rzeczniczka, w sprawach dotyczących przestrzegania przepisów sanitarno-higienicznych dyrektorzy muszą stosować się przede wszystkim do komunikatów zamieszczonych na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia. Urzędy te bowiem podejmują działania mające poprawić bezpieczeństwo zdrowotne, jak również informują o zmniejszaniu lub zwiększaniu restrykcji i udzielają ostatecznych informacji we wszystkich tematach związanych z bezpieczeństwem, w tym sanitarno-higienicznym i epidemiologicznym.

- Ministerstwo Edukacji i Nauki nie określiło wytycznych dla zajęć pozalekcyjnych, jak również dla placówek oświatowo-wychowawczych w zakresie zajęć pozaszkolnych i pozalekcyjnych z uwagi na odmienne sposoby funkcjonowania szkół i placówek oraz różnorodność oferty programowej. Uznano, że dyrektor placówki, kierując się ogólnymi wytycznymi GIS, MZ, MEN dla szkół i placówek, opracuje wewnętrzne procedury bezpieczeństwa, które będą najlepiej dostosowane do organizacji pracy i specyfiki funkcjonowania jednostki, którą kieruje – dodaje Ostrowska.

Jak zapewnia dyrektor MDK Joanna Wilkołaska, decyzja o otwarciu MDK dla dzieci była konsultowana i jest zgodna z przepisami.

- Zajęcia, podobnie jak wcześniej, organizowane są w taki sposób, aby jak najbardziej zminimalizować zagrożenie. Pracownicy obsługi dbają o to, aby zasady były przestrzegane – dodaje dyrektorka. - Spotykamy się w małych grupach, wietrzymy pomieszczenia, mamy obowiązkową dezynfekcję itp.

AN

Czy planujesz szczepić się przeciwko covid-19?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe