Protestowali przeciwko maseczkom i obostrzeniom

  • 19.04.2021, 10:23
  • oprac. MP
Protestowali przeciwko maseczkom i obostrzeniom
W niedzielę (18 kwietnia) na Placu Łuczkowskiego grupa aktywistów protestowała przeciwko nakazowi noszenia maseczek. Podkreślają, że ich celem jest zwrócenie uwagi na absurdy wynikające z obostrzeń.

Protestujący zaznaczyli, że nie negują istnienia wirusa, ani konieczności troski o zdrowie. Zwrócili jednak uwagę na trudności w leczeniu innych chorób oraz kolejne zamykające się przez lockdown firmy.

- Frekwencja była słaba, co nas jednak nie dziwi, bo ludzie się boją - mówi Paweł Białas, jeden z organizatorów protestu. - My wierzymy w to, że wirus jest, był i będzie, żeby nikt nie myślał, że my się z tego śmiejemy. Rozumiemy to, że ludzie umierają, ale ludzie zawsze umierali i będą umierać. Ale w tym momencie nie ma żadnych innych chorób, jest tylko covid. Jeśli sytuacja się nie zmieni, na pewno będziemy organizować kolejne akcje. To nie jest tak, że ktoś nas przekona, że wirus jest - do tego nas przekonywać nie trzeba. Nas trzeba przekonać do tego, że to się skończy i trzeba będzie normalnie żyć. Robimy to przede wszystkim dla dzieci nas wszystkich, dla młodszego pokolenia, które siedzi w domu, nie ma ruchu, a to powoduje inne choroby. Walczymy z nadwagą, lenistwem i strachem.

Na miejscu pojawiła się również policja, ale akcja przebiegła spokojnie. Jak przekazali nam jej organizatorzy - nikt nie dostał mandatu.

- Byłem zaskoczony, pozytywnie, reakcją naszej policji, akcja przebiegła bardzo łagodnie i spokojnie - dodaje Dariusz Wyrostek, współorganizator. - Jednak o ile jestem zadowolony z naszej postawy, to jestem też bardzo niezadowolony z postawy, ponieważ wiele biznesów się zamyka. Nie patrzą co się dzieje tu i teraz, a także co będzie działo się za jakiś czas. Chcieliśmy chociaż w minimalny sposób zaprotestować i zwrócić na to uwagę. Małymi krokami, być może uda nam się coś zmienić.

oprac. MP

Czy planujesz szczepić się przeciwko covid-19?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
polo
polo 25.04.2021, 11:48
dresik to symbol wiedzy i kultury osobistej

Pozostałe