Szpital łapie oddech

  • 19.04.2021, 10:03
  • szer
Szpital łapie oddech
W placówce powoli zwalniają się łóżka – na razie są to pojedyncze przypadki. Niestety, wciąż jest wielu pacjentów wymagających respiratora. Na covidowym Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej nie ma już wolnych miejsc.

- Sytuacja powoli się stabilizuje, choć nie możemy powiedzieć, że jest już dobrze – mówi Lech Litwin, zastępca dyrektora do spraw lecznictwa. Obecnie mamy koło 140 chorych z dodatnim wynikiem badań i – co powtórzę po raz kolejny – są to w większości osoby w wieku produkcyjnym, u których przebieg choroby jest ciężki.

Obecnie tlenoterapii i wentylacji mechanicznej potrzebują 40-50-latkowie, a nawet młodsi. A ponieważ wszystkie respiratory są zajęte praktycznie przez cały czas, na innych oddziałach uruchomione zostaną dodatkowe łóżka respiratorowe, umożliwiające w razie konieczności stosowanie wysokoprzepływowej terapii tlenowej.

- Zwolniliśmy też miejsca dla chorych na Covid-19 dedykowane pacjentom z województwa podkarpackiego – dodaje Litwin.

Choć chorych jest mniej, niestety wielu z nich przegrywa walkę z chorobą. W ubiegłym tygodniu w ciągu zaledwie czterech dni zmarło 16 osób.

- Na szczęście nie ma już przypadków zakażenia koronawirusem wśród personelu medycznego. Łatwiej więc planować grafik dyżurów – dodaje dyrektor.

szer

Czy planujesz szczepić się przeciwko covid-19?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe