Mieszkańcy wykłócają się o odpady

  • 19.04.2021, 09:49 (aktualizacja 22.04.2021, 13:38)
  • DBEZ
Mieszkańcy wykłócają się o odpady
Niektórzy przywożą do punktu odbioru odpadów wielkogabarytowych plastikowe kokpity z rozebranych aut, butelki po środkach chemicznych i żądają, by to wszystko od nich odebrano. - Nie możemy tego zrobić. Takich odpadów nikt potem od nas nie zabierze - tłumaczy wójt Dariusz Stocki.

W ubiegłym tygodniu w Kamieniu zorganizowano zbiórkę odpadów wielkogabarytowych. Tym razem odbyła się na placu byłego Spółdzielczego Zakładu Usługowo-Produkcyjnego "Walmex" w Kamieniu, zaledwie 60 metrów od urzędu gminy. Cieszyła się ogromnym powodzeniem.

- Punkt ten jest blisko urzędu, więc często tam chodzę. Bywa bardzo ciężko, bo ludzie nie rozumieją, że czegoś nie możemy przyjąć, bo odbiorca tego nie weźmie - poinformował nas w ubiegły piątek wójt Stocki.

Jak mówi, nieraz słyszał przez to pod swoim adresem różne inwektywy. Najczęściej niezadowoleni są ci, którzy potrzebują wyrzucić połamane i zepsute części samochodowe. Sprzedali, co się dało, a co zrobić z resztą, nie wiedzą. To nie są odpady komunalne. Zazwyczaj za ich utylizację słono płacą warsztaty samochodowe.

- Mamy listy i wiemy, że elementy aut, których nie da się sprzedać i na złom wywieźć, przywożą co roku te same osoby. Chcą wyładować przyczepkę, ale nasi pracownicy pilnują porządku i nie pozwalają na to - mówi wójt.

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych trwała do ubiegłej soboty. Na placu byłego "Walmexu" można było zostawić np. stare meble, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, opony rowerowe i z samochodów osobowych. Odpady były przyjmowane wyłącznie od mieszkańców gminy, objętych systemem odbioru odpadów komunalnych.

- Odpady po środkach chemicznych zdaje się tam, gdzie zostały kupione. Sam jestem rolnikiem i nie mam z tym żadnych problemów - mówi wójt Stocki.

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe