Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Pomagają innym nawet podczas pandemii

Młodzi wolontariusze ze Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Wierzbicy zdobyli III miejsce w VI Konkursie Szkolnych Kół Caritas 4xWy, organizowanym przez Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Docenione zostały również nauczycielki, zaangażowane w wolontariat.
Pomagają innym nawet podczas pandemii

Mimo pandemii działalność SKC z Wierzbicy nie została zawieszona. Wolontariusze wciąż chętnie niosą bezinteresowną  pomoc bliźniemu. Organizują kiermasze, koncerty charytatywne, zbierają nakrętki, misyjne opatrunki dla ubogich żyjących w krajach Afryki i Azji, wykonują kartki świąteczne.

- Dzięki pracy w wolontariacie uczniowie mogą wykazać się wrażliwością na drugiego człowieka, na jego potrzeby, krzywdę i cierpienie. Uczą się odpowiedzialności, systematyczności  i współpracy w zespole. Rozwijają także swoje zdolności i umiejętności plastyczne. Czynienie dobra staje się dla uczniów sposobem na właściwe wykorzystanie wolnego czasu i  spędzenia go w sposób twórczy w gronie najbliższych - mówi dyrektor SP w Wierzbicy Marzanna Jakuta.

Efektem zaangażowania młodzieży w działalność charytatywną są niepowtarzalne rękodzieła świąteczne: choinki, aniołki, dzwoneczki,  stroiki wielkanocne, baranki, palemki, które można było nabyć na kiermaszach w kościele i w szkole. Dochód został przekazany Hospicjum Małego Księcia w Lublinie, a także Domowi Zawierzenia w Firleju. Młodzi wolontariusze wykonali również, wspólnie z opiekunami i rodzicami, 1168 kartek świątecznych. Część z nich przekazali  na potrzeby Caritasu Archidiecezji Lubelskiej, a pozostałe wręczyli  seniorom, ludziom samotnym i sąsiadom. 

Wolontariusze zorganizowali również zbiórkę środków opatrunkowych, które  przekazali Hospicjum Domowemu w Krasnymstawie. Obecnie zbierają misyjne opatrunki dla ubogich w krajach Afryki i Azji oraz prowadzą zbiórkę znaczków na cele misyjne. Zebrali także 62 kg nakrętek plastikowych, by pomóc w leczeniu i rehabilitacji dzieci oraz przekazali fundusze na rzecz potrzebujących dzieci z Syrii i Libanu. Nie zapominają także o tych z najbliższego środowiska, którym kupili obiady.

W pierwszym półroczu w pracę SKC najbardziej zaangażowały się:  Julia Balcerek,  Maja BalcerekJoanna KrzemińskaKinga StałęgaOliwia CzarneckaMartyna KaletaAleksandra Nakonieczna,  Natalia Stepczuk,  Anna ŁozaKatarzyna KrzemińskaJustyna KaletaAmelia StaniakWiktoria GorczycaMaciej BalcerekWeronika PasickaDominik Simakowski.  Pracę koła wspierają rodzice i dziadkowie uczniów: Zofia BożekAgnieszka KrzemińskaAgnieszka Balcerek, Jolanta Stepczuk, Edyta ŁozaMałgorzata CzarneckaDorota Staniak, Justyna MalikEdyta Kotlińska, Anna Gwóźdź, Dominika SimakowskaPiotr Wołosiuk i Dorota Szumla.

Opiekunkami Szkolnego Koła Caritas są Halina Rybaczuk, nauczycielka religii, która zdobyła tytuł Wolontariusz Roku 2020, oraz wyróżniona w konkursie 4x Wy Małgorzata Winiarska, nauczycielka matematyki.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Wolontariuszka 15.04.2021 14:02
Brawo SKC Wierzbica!!!Trzymajcie tak dalej!!!

ReklamaReklama Apostoł
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamabaner reklamowy
KOMENTARZE
Autor komentarza: WesołyTreść komentarza: To co oferuje Szfranek nie jest jakaś rewelacją dla gminy. Niestety ale jest to jedyna szansa aby ten zalew w końcu zaczął przynosić jakieś zyski. Budowa zalewu była czystą głupotą w zasadzie pod każdym względem. Zalew w sawinie nigdy nie stanie się atrakcją turystyczną . A). Powodów jest 4 ( nie własciwa lokalizacja , niewłaściwe podłoże , zapaść demograficzna , w promieniu 30 km znajdują się inne dużo ładniejsze zbiorniki i jeziora mające zdecydowanie większy potencjał turystyczny) B). Zalew nie spełania roli zbiornika retencyjnego . Co on ma nawadniać ? Jest położony w takim miejscu że w przypadku suszy nie ma możliwości spiętrzenia wody aby nawodnić okoliczne pola . C), Wbrew propagandzie głoszonej przez osoby bez intelektu ZALEW NIE MA SZANS ABY STAĆ SIĘ MOTOREM ROZWOJU DLA SAWINA . Na chwilę obecną zalew przynosi jedynie straty. Koło wędkarskie które operyje na tym zalewie przynosi jedynie drobne kwoty potrzebne na utrzymanie infrastruktury oraz zapewnia wykonywanie prac porzadkowych. Straty jakie przynosi zalew to nie tylko zadłużenie wobec wykonawcy oraz banków które wykupiły dług w formie obligacji . To także straty wynikające z utraconego dochodu.Data dodania komentarza: 24.04.2024, 23:40Źródło komentarza: Gm. Sawin. Marzy o uzdrowisku. Prosi radnych o ziemięAutor komentarza: WesołyTreść komentarza: Trzeba otwierać okna szeroko aby poczuć prawdziwą wieś. Tego telewizornia nie przekaże :DData dodania komentarza: 24.04.2024, 23:15Źródło komentarza: Gm. Sawin. Marzy o uzdrowisku. Prosi radnych o ziemięAutor komentarza: wszyscy wonTreść komentarza: skoro taki ... ... jak motyka został wiceministremData dodania komentarza: 24.04.2024, 21:15Źródło komentarza: Komu od lipca dołożą do rachunków za prąd? Znamy limity zarobkówAutor komentarza: loloTreść komentarza: zakaz wyprzedzania na przejściu to dla nich obce pojęcie tak samo jak poprawne używanie kierunkowskazówData dodania komentarza: 24.04.2024, 21:13Źródło komentarza: Chełm. On nie ustąpił, ona jechała za blisko. Posypały się mandatyAutor komentarza: anonimTreść komentarza: tak to jest jak młodzi nieopowiedzialni ludzie , wsiadają do maszyny której mocy i potencjału nie potrafią zrozumiećData dodania komentarza: 24.04.2024, 21:04Źródło komentarza: Krasnystaw. Zderzenie dwóch aut na Rejowieckiej. Kierowca mazdy wymusił pierwszeństwo
Reklama
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama