Nalot na siłownię

  • 14.04.2021, 08:31 (aktualizacja 14.04.2021, 08:34)
  • GD
Nalot na siłownię Na drodze dojazdowej do siłowni utworzył się mały korek, bo policjant udzielał informacji jednemu z kierowców
Kilka razy w ciągu jednego dnia policjanci odwiedzali siłownię w Krasnymstawie. Oczywiście nie po to, żeby popracować nad swoimi mięśniami. Sprawdzali, czy przestrzegane są obostrzenia rozszerzone na obiekty sportowe.

Mundurowi prowadzili akcję 8 kwietnia. Osoby, które chciały skorzystać siłowni i zrzucić nadmiar kalorii, były zaskoczone ich obecnością. Policjanci legitymowali klubowiczów i sprawdzali, czy posiadają odpowiednie licencje lub zaświadczenia.

- Kontrole były odpowiedzią na zgłoszenia, jakie otrzymaliśmy tego dnia od wielu osób. Obowiązkowe działania prowadziliśmy w kierunku art. 116 kodeksu wykroczeń, czyli przestrzegania zakazów, nakazów, ograniczeń lub obowiązków określonych w przepisach o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi - informuje mł. asp. Jolanta Babicz, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Policjanci zbierali materiał dowodowy, który został przekazany do prokuratury w celu oceny prawno-karnej. Powiadomili też sanepid.

Następnego dnia w mediach społecznościowych ukazał się komunikat sieci siłowni i klubów fitness w Polsce, z którą współpracują właściciele placówki w Krasnymstawie. Wynika z niego, że od 9 kwietnia krasnostawski obiekt i inne podobne placówki w kraju są tymczasowo nieczynne.

- Byliśmy otwarci od miesięcy. Z naszych klubów legalnie korzystali sportowcy określeni w rozporządzeniu Rady Ministrów. Od kilku dni w naszych klubach oraz w całej branży fitness pojawiły się zmasowane, a przede wszystkim bezprawne działania służb, uniemożliwiające nam funkcjonowanie zgodnie z prawem. Mogliście to odczuć osobiście, będąc świadkiem wizyt różnych organów państwowych w klubie. Wierzymy, że wkrótce ponownie otworzymy dla was drzwi naszych klubów. Będziemy o to walczyć i na bieżąco informować - czytamy w oświadczeniu sieci Xtreme Fitness Gyms Poland.

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
miejscowy
miejscowy 17.04.2021, 13:22
Ale kościołów nabitych do oporu kontrolować nie mają zwyczaju. Widać kto w kraju rządzi.

Pozostałe