Nasi jadą na mistrzostwa

Pięcioro podopiecznych MKS Olimp Chełm weźmie udział w Mistrzostwach Świata Federacji WPA w Trójboju Siłowym. W poprzednich latach chełmianie spisywali się świetnie. Liczymy, że tym razem też wrócą z medalami.

Mistrzostwa odbędą się w Pabianicach w dniach 14-18 kwietnia.

- Wyjeżdżamy 17 kwietnia. Dzień później mamy zaplanowany start w zawodach. Tym razem jedziemy w pięcioosobowym składzie, to może uda się nam wywalczyć również puchar w kategorii zespołowej – mówi trener Olimpu Ryszard Śliwiński.

Ze względu na koszty nasi zawodnicy wystąpią tylko w jednej konkurencji, czyli w tzw. martwym ciągu. A to dlatego, że za każdy kolejny start musieliby ponosić dodatkowe opłaty.

Barwy Olimpu Chełm będą reprezentowali: trener i jednocześnie najstarszy zawodnik klubu Ryszard Śliwiński, który wystartuje w kategorii do 75 kg (kat. wiekowa 70+) oraz Karolina Dubij w wadze do 67,5 kg (kat. wiek. do 19 lat), ubiegłoroczna mistrzyni świata. Jej siostra Martyna Dubij wystartuje w kategorii wagowej do 52 kg (kat. wiek. do 23 lat). Kolejnym naszym reprezentantem będzie startujący w kategorii wagowej do 75 kg (kat. wiek. 17-18 lat) Mateusz Kubiak. Jest młodym i dość utytułowanym zawodnikiem. W ubiegłym roku został Mistrzem Europy i wywalczył tytuł w Pucharze Świata, ale na mistrzostwach świata będzie debiutował.

Po raz pierwszy w turnieju wystąpi również Sandra Wilgos. O medal będzie walczyła w kat. wagowej do 67,5 kg (kat. wiek. do 23 lat).