Dubienkę położył koronawirus

  • 13.04.2021, 07:26 (aktualizacja 16.04.2021, 12:37)
  • DBEZ
Dubienkę położył koronawirus
Wójt gminy pracuje zdalnie. Czeka na wynik badania na koronawirusa. Urząd jest zamknięty dla interesantów, a w środku zaledwie kilka osób, którym nie nałożono kwarantanny. Chcesz coś załatwić - dzwoń.

Od czwartku, 8 kwietnia Urząd Gminy w Dubience jest zamknięty dla interesantów - do odwołania. Pisma i wnioski można składać jedynie za pomocą poczty tradycyjnej lub elektronicznej. Poza tym udostępniono numery komórkowe pracowników, bo fizycznie w urzędzie w ubiegły piątek było zaledwie kilka osób. Na pytanie, kto zastępuje panią wójt lub jest odpowiedzialny za udzielanie informacji, odpowiadano, że nikt.

- Dzisiaj akurat tak się złożyło, że wielu osób nie ma w pracy. Nie chodzi tylko o koronawirusa i nie pojawił się on tylko w urzędzie, ale też dużo osób z terenu gminy choruje. Pracuję zdalnie i w razie konieczności podejmuję decyzje - mówi wójt Krystyna Deniusz-Rosiak. - Czekam na wynik testu. Myślę, że będzie negatywny, bo nie miałam ostatnio kontaktu  z pracownikami gminy.

Spośród ponad 20-osobowej załogi urzędu gminy w pracy było zaledwie kilka osób. Większość czekała na badanie na Covid-19, albo na jego wynik. Do osób od których jeszcze nie pobrano wymazu, miała przyjechać karetka.

Jak się dowiedzieliśmy, w sprawie Dubienki musiał interweniować powiatowy zespół do spraw obronnych i zarządzania kryzysowego.

- Sanepid prosił, by jak najszybciej przekazać dane osób, z którymi osoby chore miały kontakt. W urzędzie gminy szło to jakoś opieszale, więc sanepid poprosił nas, by tam zadzwonić i wspomóc w zbieraniu tych danych. W takiej sytuacji istotna jest każda minuta - mówi starosta chełmski Piotr Deniszczuk.

Także w niektórych wydziałach chełmskiego starostwa pojawiły się pojedyncze przypadki zakażeń koronawirusem i kilka osób było z tego powodu na kwarantannie.

- Jedna z pracownic z DPS w Nowinach jest na kwarantannie, bo zachorowała jej córka. Zdezynfekowaliśmy pokój, w którym pracowała. Bardzo poważnie do tego podchodzimy - mówi Deniszczuk.

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe