Azyl dla przedsiębiorców

  • 12.04.2021, 10:13
  • szer
Azyl dla przedsiębiorców
Budynki Chełmskiego Centrum Aktywności Gospodarczej nabierają realnego kształtu. Pierwsza z hal, w której znajdą się pomieszczenia biurowo-socjalne, została już 90 procentach obudowana płytami warstwowymi. Postępują też prace przy budowie drugiej hali, gdzie będą pomieszczenia magazynowe. Całość ma być gotowa jeszcze w tym roku.

Chełmskie Centrum Aktywności Gospodarczej powstaje przy ul. Ceramicznej. Pierwszy z budynków ma już nie tylko ściany, ułożone zostały również podkłady pod posadzki. Prowadzone są też między innymi prace przy pokryciu dachu.

- W drugim z obiektów o charakterze magazynowym wykonana została żelbetowa konstrukcja, a wykonawca prowadzi prace związane z budową konstrukcji stalowej dachu – poinformował prezydent.

Centrum ma umożliwić prowadzenie działalności gospodarczej wszystkim podmiotom, w tym nowym i młodym przedsiębiorcom, którzy zechcą rozpocząć swoją przygodę z biznesem właśnie w Chełmie i tu ulokować swoje firmy. Kompleks (jego powierzchnia użytkowa to prawie 7 tysięcy metrów kwadratowych) będzie zaopatrzony w niezbędne media, w tym telekomunikacyjne. Będą parkingi, place manewrowe, ciągi piesze, zieleńce.

Koszty inwestycji to prawie 30 milionów złotych, z czego 85 procent stanowi dotacja z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Wykonawca, którym jest firma Anna Bud, prace ma zakończyć jesienią tego roku.

- Czekam i przenoszę się w cywilizowane miejsce – zapowiedział jeden z chełmskich przedsiębiorców.

szer

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe