Punkty szczepień w świetlicach

  • 12.04.2021, 10:10
  • DBEZ
Punkty szczepień w świetlicach
Dwa masowe punkty szczepień chce zorganizować starosta chełmski Piotr Deniszczuk. Początkowo planował je zorganizować w szkołach w Wierzbicy i Lisznie. Zmienił jednak zdanie i teraz przygotowuje na ten cel budynki świetlic.

- Gdyby przywrócono nauczanie stacjonarne w szkołach, punkty szczepień mogłyby powodować pewną uciążliwość. Poza tym szkoła w Wierzbicy jest w środku osiedla - zauważa starosta Piotr Deniszczuk.

Z tego powodu zmienił plany i zaproponował wojewodzie dwie inne lokalizacje masowych punktów szczepień: świetlice w Wólce Tarnowskiej i Kaniem.

- To miejsca spokojniejsze, z dostępem do parkingów i placów manewrowych - wyjaśnia starosta.

Nie ma jeszcze odpowiedzi wojewody, który te punkty musi zatwierdzić, zanim rozpoczną pracę. W każdej ze świetlic do szczepień będzie kwalifikował lekarz. Zabiegi mają wykonywać pielęgniarki na co dzień zatrudnione w DPS-ach. Powiat jest gotowy uruchomić punkty szczepień w ciągu jednego dnia. Prawdopodobnie jednak pracę rozpoczną one ok. 20 kwietnia, bo wtedy przewidywane są większe dostawy szczepionek.

- Nie będziemy na niczym oszczędzali przy organizowaniu tych punktów szczepień. Zdrowie ludzi jest najważniejsze - zapewnia Deniszczuk.

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe