Pobili, bo chcieli kasy

  • 12.04.2021, 09:25 (aktualizacja 16.04.2021, 12:30)
  • (apm)
Pobili, bo chcieli kasy
Trzej napastnicy, którzy zaatakowali w centrum Chełma 62-letniego mężczyznę i go pobili, zostali już osądzeni. Usłyszeli wyroki - po pół roku za kratkami, a resztę muszą odpracować w czynie społecznym. Wyrok nie jest jeszcze prawomocny.

30-latek w ramach odkupienia winy ma pracować nieodpłatnie przez 1,5 roku, 32-latek przez 2 lata, a 28-latek przez rok i 8 miesięcy.

Do zdarzenia doszło 3 września ub.r. w Chełmie po godzinie 17.30 przy ulicy Lwowskiej na deptaku, w pobliżu pawilonu Chrobry. Do wchodzącego w bramę 62-latniego mieszkańca miasta, podszedł mężczyzna. Czuć było od niego alkohol. Zaczął bluzgać i zażądał pieniędzy. Gdy zaatakowany powiedział, że nie ma przy sobie gotówki, uderzył go pięścią w głowę. Potem podbiegło jeszcze dwóch napastników. Wszyscy trzej bili swą ofiarę. Brutalną akcję zauważył syn poszkodowanego. Podbiegł, odciągnął go i razem weszli na posesję obok, zamykając za sobą furtkę. Napastników to jednak nie powstrzymało. Wdarli się na prywatny teren i znów zaczęli okładać mężczyznę. Na szczęście udało się mu wyrwać z rąk oprawców i uciekł do domu. Miał krwotok z nosa. Po opatrzeniu, od razu zadzwonił na policję.

Skierowani na miejsce mundurowi zatrzymali nieopodal miejsca zdarzenia trzech mężczyzn w wieku od 28 do 32 lat, którzy odpowiadali podanemu rysopisowi. W chwili zatrzymania byli nietrzeźwi. Poszkodowany ich rozpoznał. Jeden z napastników był bardzo agresywny wobec policjantów, szczególnie jednego. Odgrażał się, że jego i jego rodzinę zabije, spali samochód, że wie, gdzie mieszka i po niego przyjdzie.

Następnego dnia zatrzymani zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie przedstawiono im zarzuty. Do winy się nie przyznali. Tłumaczyli, że nic nie pamiętają, bo byli pijani. Śledczy uznali, że powinni odpowiadać za rozbój. Najmłodszy został też ukarany za kierowanie gróźb wobec prowadzącego czynności policjanta. Sąd Rejonowy w Chemie orzekł wówczas wobec wszystkich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Teraz usłyszeli wyroki - po pół roku więzienia oraz prace społeczne.

(apm)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe