Mieszkańcy tracą cierpliwość

  • 12.04.2021, 09:06 (aktualizacja 16.04.2021, 12:30)
  • DBEZ
Mieszkańcy tracą cierpliwość
- To miasto! A gorzej niż na wsi - skarżyli się w listopadzie ubiegłego roku mieszkańcy ulicy Rejowieckiej. Minęło kilka miesięcy, a oni dalej mają problem z dojazdem do swoich domów. W ubiegły wtorek po południu niektórzy na swoje podwórka nie wjechali.

- Wracam z pracy, a tu taka niemiła niespodzianka. Na środku uliczki stoi pachołek, a dalej betoniarka blokująca przejazd. Musiałem zostawić samochód i iść pieszo. Najbardziej niezadowolony był mój sąsiad, bo ma problemy z poruszaniem się, a w samochodzie miał ciężkie siatki z zakupami - mówi jeden z mieszkańców ulicy Rejowieckiej.

Problem dotyczy uliczki jednokierunkowej od stacji ratownictwa medycznego w kierunku ronda i wiaduktu. Korzystają z niej mieszkańcy nie tylko tego odcinka ulicy Rejowieckiej, ale także bocznych ulic: Żabiej i Bocianiej. Wielu z nich pracuje, prowadzi różne działalności gospodarcze, dowozi towar do sklepów. Powoli ich cierpliwość się kończy.

- We wrześniu ubiegłego roku zerwano na naszej uliczce asfalt. Zdjęto płyty chodnikowe. Wszystko pod pretekstem, że będzie kładziona kostka. Nic tutaj drogowcy jednak nie robią od miesięcy. Jeździmy po dziurach, rozbijamy zawieszenie w autach. Każdy remont powinien mieć jakieś ramy czasowe! - denerwuje się nasz Czytelnik.

Gdy w ubiegłym roku interweniowaliśmy w tej sprawie, wykonawca, firma Budimex, poinformował, że ta droga serwisowa - o ile pozwolą na to warunki atmosferyczne - zostanie wykonana do końca roku. Nawierzchnia drogi, ze względu na znajdujące się pod nią przyłącza, miała być zrobiona z kostki brukowej.

- Wykonawca informował, że ukończy odcinek drogi serwisowej do końca ubiegłego roku przy założeniu, że pozwolą mu na to warunki atmosferyczne. Te były jednak niesprzyjające i w pewnym momencie prace przy przebudowie DK12 tymczasowo zawieszono. Do tego doszły również kwestie techniczne, które wydłużyły cały proces. Niemniej, wykonawca inwestycji, firma Budimex, informuje, że wskazany odcinek drogi serwisowej będzie gotowy do końca kwietnia - zapewnia tym razem Damian Zieliński z gabinetu prezydenta miasta Chełm.

DBEZ

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe