Najpierw ławki, potem toaleta

  • 08.04.2021, 13:18
  • GD
Najpierw ławki, potem toaleta
Wokół drzew na rynku miejskim pojawiły się nowe miejsca siedzące. To pierwszy z kilku zaplanowanych etapów odświeżenia wizerunku ścisłego centrum miasta.

Mieszkańcy i turyści mają do dyspozycji pięć ławek okrągłych i dwie eliptyczne. Okalają istniejące klomby i zastąpiły metalowe płotki, które szczególnie podczas imprez miejskich utrudniały przemieszczanie się w obrębie rynku. Nowe siedziska mają w ten sposób poprawić funkcjonalność rynku oraz częściowo zabezpieczyć nasadzoną tam roślinność. Wartość robót wyniosła 61,9 tys. zł.

W drugim kwartale br. miasto planuje przetarg na dostawę o montaż toalety publicznej na rynek miejski. Zarezerwowało na ten cel prawie 293 tys. zł. Najprawdopodobniej w tym samym okresie ogłosi również zapytanie ofertowe na renowację rozpadającego się zarysu fundamentów starego ratusza.

- Dokumentacje na murek i toaletę są w końcowej fazie uzgodnień. W miarę możliwości zamierzamy wykonać te zadania przed rozpoczęciem tegorocznych Chmielaków Krasnostawskich - mówi zastępca burmistrza Wojciech Kaczmarczyk.

Warto dodać, że toaleta publiczna będzie wkomponowana w jeden z kiosków handlowych. Istniejący obiekt zostanie najpierw częściowo lub w całości rozebrany, aby można tam było wstawić kontener sanitarny. Następnie będzie obudowany elementami z wcześniejszego demontażu.

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Lajon
Lajon 11.04.2021, 16:29
przydałyby się jeszcze miejsca leżące, szczególnie na okres chmielaków
Kobert Rościuk
Kobert Rościuk 09.04.2021, 08:46
Publiczny kibel od dekady w strefie marzeń inwestycyjnych miasta

Pozostałe