Miasto nie chce tej kamienicy

  • 08.04.2021, 08:17
  • AN
Miasto nie chce tej kamienicy
Radny Mariusz Kowalczuk składał ostatnio interpelację w sprawie kamienicy przy ul. Obłońskiej, w której miasto ma swoich lokatorów. Chciał wiedzieć, czy samorząd podtrzymuje chęć wykupienia nieruchomości. Okazuje się, że miasto już dawno zrezygnowało z jej kupna.

Chodzi o kamienicę przy Obłońskiej 19, którą miasto kilka lat temu przekazało spadkobiercom dawnych właścicieli. W poprzedniej kadencji mieszkańcy nieruchomości otrzymali zapewnienie, że samorząd podejmie kroki, aby wykupić kamienicę. O takie rozwiązanie, jak przypominał radny Kowalczuk, wnioskowali mieszkańcy, którzy obawiali się, że nowy właściciel zmusi ich do wyprowadzki, drastycznie podwyższając czynsz.

Współwłaściciele, zakładając księgę wieczystą, złożyli dokumenty, które były wątpliwe pod względem prawnym. Dwóch notariuszy, jak przypomina radny, odmówiło sporządzenia aktu notarialnego ze względu na nieprawidłowości. Przekazano to do sądu, a sąd wpisał do dokumentów zastrzeżenia, zobowiązując spadkobierców do uporządkowania tych nieprawidłowości. 

Okazuje się, że już w lipcu 2018 roku współwłaściciele nieruchomości zostali poinformowani przez Miasto Chełm, iż w związku z powstałymi po ich stronie przeszkodami, wynikającymi z nieuregulowania stanu prawnego i niezgodnością stanu prawnego z rzeczywistym stanem prawnym, ujawnionym w księdze wieczystej, władze miasta podjęły decyzję o rezygnacji z wykupu.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Bożena
Bożena 11.04.2021, 19:38
bardzo dobry komentarz,najlepiej żyć na koszt państwa.
miejscowy
miejscowy 08.04.2021, 10:02
A dlaczego lokatorzy sami o sobie nie pomyśleli???? Przecież przez dziesiątki lat mogli zadbać o mieszkanie w spółdzielniach. Ale po co, jak można mieszkać za darmo i mieć pretensję do garbatego, że ma proste dzieci. Tak zostało zaprogramowane nasze społeczeństwo. Ostatnio bardzo głaskane przez wszelkiego typu władzę.

Pozostałe