Policja liczyła wiernych

  • 07.04.2021, 09:32
  • DBEZ
Policja liczyła wiernych
Choć epidemiolodzy biją na alarm, by wszyscy przestrzegali obostrzeń wynikających z szalejącej pandemii, niestety tak nie jest. Niektórzy duchowni i parafianie lekceważą niebezpieczeństwo.

Krasnostawscy policjanci odebrali w święta dwa zgłoszenia dotyczące niestosowania się do obostrzeń w kościołach. Dotyczyły mszy, które odbywały się w godzinach porannych w niedzielę, 4 kwietnia. Skarga wpłynęła m.in. na proboszcza parafii Wniebowzięcia NMP w Siennicy Różanej. Ktoś też doniósł na parafię pw. Trójcy Przenajświętszej w Krasnymstawie. W obu świątyniach, zdaniem informatora, przekroczona została liczba osób, które uczestniczyły w nabożeństwach.

- Policjanci zareagowali na zgłoszenia, podejmując interwencję. Został zebrany materiał dowodowy - mówi oficer prasowy Jolanta Babicz.

Na razie interwencje nie zakończyły się ukaraniem kogokolwiek. Postępowanie jest w toku. Policja ustala, kto zawinił: księża, który dopuścili, by weszło za dużo wiernych, czy też ludzie, którzy zlekceważyli apele duchownych.

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
miejscowy
miejscowy 17.04.2021, 13:25
W tym przypadku winnych nie znajdą. Ale w siłowni już tak.

Pozostałe