Wiceprezydent Chełma znów w rządzie

  • 07.04.2021, 09:24 (aktualizacja 08.04.2021, 13:39)
  • red
Wiceprezydent Chełma znów w rządzie
Wiceprezydent Chełma Janusz Cieszyński został powołany przez premiera do Rady do Spraw Cyfryzacji. Były wiceminister zdrowia ma przez dwa lata pełnić funkcję wiceprzewodniczącego tej rady.

Nowy skład Rady do Spraw Cyfryzacji pojawił się na stronach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów  w ubiegłym tygodniu. Czy wiceprezydentowi Chełma uda się pogodzić nowe obowiązki z pracą w magistracie?

- Funkcja wiceprzewodniczącego Rady do Spraw Cyfryzacji w żaden sposób nie będzie kolidowała z pracą wiceprezydenta na rzecz naszego miasta. Rada to organ doradczy, spotyka się mniej więcej raz na kwartał - mówi Dominik Gil z gabinetu prezydenta Chełma.

Wiceprezydent ma tyle obowiązków, że aż trudno uwierzyć, że jego doba ma 24 godziny. Ale też jego dniówka jest dosyć wysoka. Pod Cieszyńskiego podlegają w urzędzie cztery departamenty: inwestycji i rozwoju, komunalny, geodezji, kartografii, nieruchomości, architektury i budownictwa oraz departament spraw obywatelskich. Do zadań wiceprezydenta należy również wdrażanie projektu cyfryzacji urzędu miasta oraz współtworzonej przez niego miejskiej strategii walki z Covid-19, a także współpraca z Kancelarią Premiera i administracją rządową.

Cieszyński zarabia całkiem nieźle. Oprócz poborów wiceprezydenta, które wynoszą ponad 10 tys. zł, dostaje ponad 2 tys. zł za koordynowanie projektu „Budowa systemu selektywnej zbiórki odpadów” i od lutowej podwyżki ponad 4,8 tys. zł miesięcznie za funkcję przewodniczącego rady nadzorczej Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Na pewno niemało też zarobi za nowym stanowisku w Radzie do Spraw Cyfryzacji. Rada jest powoływana na 2-letnią kadencję (obecna będzie trwała do 2023 roku). Zadaniami Rady ds. Cyfryzacji są m.in.: proponowanie i opiniowanie dokumentów Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego dot. informatyzacji, łączności i rozwoju społeczeństwa informacyjnego, opiniowanie projektu Programu Zintegrowanej Informatyzacji Państwa i podobnych, opiniowanie projektów przepisów, innych projektów aktów prawnych i dokumentów związanych z informatyzacją, łącznością lub rozwojem społeczeństwa informacyjnego, opiniowanie zasad wdrażania systemów tele-inf w administracji publicznej oraz stanu realizacji, rozwiązań technologicznych w informatyzacji administracji, rozwoju sieci i usług szerokopasmowych.

Przypominamy, że Janusz Cieszyński wiceprezydentem Chełma został w listopadzie ub. r. Wcześniej piastował urząd podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia, gdzie odpowiadał za informatyzację oraz cyfryzację i wdrażał m.in. e-receptę. Po wybuchu epidemii był odpowiedzialny za organizację zakupów m.in. kontrowersyjnych maseczek i respiratorów. W sierpniu 2020 r. odszedł z ministerstwa.

red

Czy planujesz szczepić się przeciwko covid-19?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Wojtas
Wojtas 10.04.2021, 19:56
Fachowiec, zasiada na tyłu stanowiskach, biedak współczuję 😱
Ciekawy
Ciekawy 08.04.2021, 18:46
Pewnie mieszka razem z tym nowym prezesem MPRD w wypasionej willi w Leśniczówce. Ciekawe kto za to płaci ? Miasto czy spólka?
miejscowy
miejscowy 08.04.2021, 10:15
A rada nadzorcza???????????? A inne fuchy, o których się nie mówi.
A magistrat leży i kwiczy. Jeszcze wielu ich wyborców nie wie, że ma pętlę na szyi. Pozdrawiam tą ciemnotę serdecznie.
obserwator
obserwator 07.04.2021, 12:57
Kasa jest najważniejsza, jakby mógł to by jeszcze ze dwa etaty ogarnął. Do zysków z respiratorów trzeba jeszcze parę złotych dołożyć.

Pozostałe