Kontrola w I LO potwierdziła nieprawidłowości

  • 07.04.2021, 08:00 (aktualizacja 08.04.2021, 13:38)
  • szer
Kontrola w I LO potwierdziła nieprawidłowości
Znane są już wyniki kontroli przeprowadzonej w I Liceum Ogólnokształcącym im. St. Czarnieckiego w Chełmie przez chełmską delegaturę Kuratorium Oświaty w Lublinie. Nie wszystko było tak, jak powinno.

Kontrola przeprowadzona została w trybie nadzoru pedagogicznego, choć do kuratorium wpłynęła wcześniej anonimowa skarga dotycząca sytuacji w szkole. Ale - jak tłumaczył wówczas Arkadiusz Kwieciński, dyrektor chełmskiej delegatury Kuratorium Oświaty w Lublinie – anonimy, zgodnie z przepisami wynikającymi z Kodeksu postępowania administracyjnego, nie będą rozpatrywane.

Okazało się jednak, że część zasygnalizowanych w anonimie spraw znalazła swoje potwierdzenie podczas kontroli doraźnej. Jakie nieprawidłowości wykazała kontrola? Kontrolujący wytknął dyrektorce, że zlikwidowała w części klas obowiązkowy podział uczniów na grupy na zajęciach fizyki, języka hiszpańskiego, informatyki i wychowania fizycznego. Choć takie działania są niezgodne z ramowymi planami nauczania, organ prowadzący, czyli Miasto Chełm, je zaakceptował.

Halina Smyk zadecydowała też o wstrzymaniu realizacji godzin przeznaczonych na koła przedmiotowe rozwijające zainteresowania i uzdolnienia uczniów. Okazało się, że były też rozbieżności w aneksie i e-dzienniku dotyczące przydziału godzin nauczycielom.

W protokole kontroli jest też mowa o wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań w procesie kształcenia. Chodzi o klasę społeczno-prawną, która miałaby być prowadzona pod hasłem „Prawo, media, społeczeństwo”. Choć w tym przypadku dyrektorka dopełniła swoich obowiązków i już w lutym zwróciła się do organu prowadzącego o akceptację prowadzenia takiej klasy od przyszłego roku szkolnego, do dnia kontroli nie uzyskała w tej sprawie odpowiedzi od organu prowadzącego.

- Dyrektor Smyk nie zgłosiła zastrzeżeń do ustaleń zawartych w protokole pokontrolnym – poinformował nas Arkadiusz Kwieciński, dyrektor delegatury KO w Chełmie.

Wydane przez Kuratorium Oświaty w Lublinie zalecenia: ustalenie tygodniowego rozkładu zajęć na podstawie zatwierdzonego arkusza organizacyjnego i aneksu, opracowanie aneksów do zatwierdzonego arkusza, dokonanie podziału uczniów na grupy i przywrócenie zajęć rozwijających zainteresowania i uzdolnienia uczniów, powinny być zrealizowane niezwłocznie.

Pełna treść protokołu kontroli znajduje się na stronie Kuratorium Oświaty w Lublinie.

szer

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Syn papieża
Syn papieża 07.04.2021, 12:53
Zapraszamy do innych szkół. Wszędzie to samo. A dyrektora robi, co mu się podoba. Zero kontroli i nadzoru.

Pozostałe