Kolejna rozprawa odroczona

  • 06.04.2021, 09:55
  • AN
Kolejna rozprawa odroczona
Znów nie zapadły żadne decyzje w sprawie byłej dyrektor Chełmskiego Domu Kultury. Ktoś tu ewidentnie gra na czas. Posiedzenie Regionalnej Komisji Orzekającej przy RIO w Lublinie znów zostało odroczone.

Chodzi o nieprawidłowości finansowe, które wykryto podczas kontroli przeprowadzonej przez pracowników ratusza, gdy placówką zarządzała Małgorzata Paździor-Król. Rzecznik dyscypliny finansów publicznych w połowie maja ubiegłego roku poinformował władze miasta o tym, że 14 kwietnia 2020 roku skierował do Przewodniczącego Regionalnej Komisji Orzekającej w sprawach o naruszenie dyscypliny finansów publicznych przy Regionalnej Izbie Obrachunkowej w Lublinie wniosek o ukaranie dyrektorki ChDK za naruszenie dyscypliny finansów publicznych. Od tamtej pory rozprawy były kilkakrotnie odraczane z uwagi na wnioski pełnomocnika reprezentującego Małgorzatę Paździor-Król. Ostatni termin wyznaczony przez przewodniczącego to był 17 marca.

- Rozprawa w dniu 17 marca odbyła się, ale ponownie została odroczona (tym razem bez wyznaczenia terminu) - informuje Monika Makowska z Obsługi Regionalnej Komisji Orzekającej.

Jak wyjaśnia Makowska, sprawa się nie odbyła tym razem z powodu usprawiedliwionej nieobecności świadka oraz konieczności dalszego uzupełnienia materiału dowodowego w sprawie.

Karami za naruszenie dyscypliny finansów publicznych są: upomnienie, nagana, kara pieniężna, zakaz pełnienia funkcji związanych z dysponowaniem środkami publicznymi. Co ciekawe, karalność naruszenia dyscypliny finansów publicznych ustaje, jeżeli od czasu jego popełnienia upłynęły 3 lata. Jeżeli jednak w tym okresie wszczęto postępowanie o naruszenie dyscypliny finansów publicznych - tak stało się w przypadku dyrektor Chadeku, karalność ustaje z upływem 2 lat od zakończenia tego okresu. Małgorzata Paździor-Król w międzyczasie została powołana na dyrektora domy kultury w Wojsławicach.

AN

Czy planujesz szczepić się przeciwko covid-19?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe