Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama Reklama MAREX

Rejestracja dla wszystkich chętnych

W Chełmie do ubiegłej soboty szczepionkę przeciw Covid-19 otrzymało ponad 11 tysięcy osób. Najwięcej wstrzyknięć – 7,5 tysiąca - wykonano w szpitalu. Już od najbliższego poniedziałku, 12 kwietnia, placówka będzie realizowała populacyjny program szczepień.
Rejestracja dla wszystkich chętnych

- Zakończyliśmy już praktycznie szczepienia pracowników ochrony zdrowia – mówi Marta Garmol, kierownik Działu Świadczeń Medycznych, równocześnie koordynatorka szczepień. – Kończymy szczepić nauczycieli i seniorów. Być może w tym tygodniu sfinalizujemy też szczepienia pierwszą dawką policjantów, strażników miejskich, funkcjonariuszy SOK, strażaków zawodowych i druhów z OSP.  Rozpoczniemy też szczepienia funkcjonariuszy zakładu karnego – wylicza.

W soboty szpital organizuje też ekipy wyjazdowe do osób leżących. We własnych domach zaszczepionych zostało 20 pacjentów z miasta i powiatu. Kolejne takie akcje realizowane będą 10 i 17 kwietnia.

Placówka przygotowuje się też do szczepień populacyjnych. Zapisy dla 59-latków i kolejnych roczników - jak zapowiedział minister Michał Dworczyk, rozpoczną się w najbliższy poniedziałek, 12 kwietnia.

Rejestracja prowadzona będzie zgodnie z harmonogramem: rocznik 1962 – 12 kwietnia, rocznik 1963 – 13 kwietnia, rocznik 1964 – 14 kwietnia. Kolejne roczniki w następnych dniach, aż do 24 kwietnia, kiedy zarejestrować się będą mogły osoby urodzone w 1973 roku.

Tymczasem już 1 kwietnia wiele osób w wieku 40-60 lat, które jeszcze w styczniu wyraziły chęć szczepień, otrzymało skierowania na szczepienia. I nie był to primaaprilisowy żart. Ministerstwo Zdrowia tłumaczyło, że w ten sposób chce wypełnić wolne miejsca w terminarzu.

Informacja o zwiększonej puli szczepień spowodowała, że chętnych na rejestrację przez Internetowe Konto Pacjenta i „zaklepania” sobie terminu po świętach było tak wielu, że system nie wytrzymał i już przed godziną 9 przestał działać profil zaufany.

Zapowiedź zwiększonych dostaw szczepionek przeciw Covid-19, pogarszająca się sytuacja epidemiologiczna i rosnące zainteresowanie szczepieniami spowodowały, że zapadła decyzja o uruchomieniu dodatkowych punktów szczepień. Mają rozpocząć pracę w przedostatnim tygodniu kwietnia.

Takie punkty mają powstać również na terenie województwa lubelskiego. - Zasadniczym elementem tego projektu jest wyłonienie w każdym powiecie co najmniej jednego masowego punktu. Minimalne założenie to zdolność do zaszczepienia 800 osób w ciągu tygodnia na 10 tys. mieszkańców – powiedział wojewoda lubelski Lech Sprawka. Dodał, że możliwe będzie uruchomienie takich punktów również w zakładach pracy, jeśli co najmniej 500 osób tam zatrudnionych zgłosi chęć zaszczepienia się.

Przy wyborze miejsca masowego punktu ważne jest, aby możliwe było wykonanie dużej ilości szczepień, a także zapewnienie bezpieczeństwa epidemicznego. W pobliżu powinien być też parking dla samochodów pacjentów.

W celu skoordynowania współpracy przy tworzeniu punktów szczepień masowych na terenie województwa lubelskiego, wojewoda lubelski powołał zespół z wojewódzkim koordynatorem. Liczy on 12 osób.

Jak podkreślił Lech Sprawka, jeżeli potwierdzą się wszystkie deklaracje ze strony firm dostarczających szczepionki, uruchomione zostaną masowe punkty szczepień i rozwinięta będzie dotychczasowa sieć punktów (aktualnie w województwie lubelskim jest ich około 430), do końca sierpnia możliwe jest zaszczepienie przeciw Covid-19 wszystkich chętnych.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaReklama Apostoł
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamabaner reklamowy
KOMENTARZE
Autor komentarza: WesołyTreść komentarza: To co oferuje Szfranek nie jest jakaś rewelacją dla gminy. Niestety ale jest to jedyna szansa aby ten zalew w końcu zaczął przynosić jakieś zyski. Budowa zalewu była czystą głupotą w zasadzie pod każdym względem. Zalew w sawinie nigdy nie stanie się atrakcją turystyczną . A). Powodów jest 4 ( nie własciwa lokalizacja , niewłaściwe podłoże , zapaść demograficzna , w promieniu 30 km znajdują się inne dużo ładniejsze zbiorniki i jeziora mające zdecydowanie większy potencjał turystyczny) B). Zalew nie spełania roli zbiornika retencyjnego . Co on ma nawadniać ? Jest położony w takim miejscu że w przypadku suszy nie ma możliwości spiętrzenia wody aby nawodnić okoliczne pola . C), Wbrew propagandzie głoszonej przez osoby bez intelektu ZALEW NIE MA SZANS ABY STAĆ SIĘ MOTOREM ROZWOJU DLA SAWINA . Na chwilę obecną zalew przynosi jedynie straty. Koło wędkarskie które operyje na tym zalewie przynosi jedynie drobne kwoty potrzebne na utrzymanie infrastruktury oraz zapewnia wykonywanie prac porzadkowych. Straty jakie przynosi zalew to nie tylko zadłużenie wobec wykonawcy oraz banków które wykupiły dług w formie obligacji . To także straty wynikające z utraconego dochodu.Data dodania komentarza: 24.04.2024, 23:40Źródło komentarza: Gm. Sawin. Marzy o uzdrowisku. Prosi radnych o ziemięAutor komentarza: WesołyTreść komentarza: Trzeba otwierać okna szeroko aby poczuć prawdziwą wieś. Tego telewizornia nie przekaże :DData dodania komentarza: 24.04.2024, 23:15Źródło komentarza: Gm. Sawin. Marzy o uzdrowisku. Prosi radnych o ziemięAutor komentarza: wszyscy wonTreść komentarza: skoro taki ... ... jak motyka został wiceministremData dodania komentarza: 24.04.2024, 21:15Źródło komentarza: Komu od lipca dołożą do rachunków za prąd? Znamy limity zarobkówAutor komentarza: loloTreść komentarza: zakaz wyprzedzania na przejściu to dla nich obce pojęcie tak samo jak poprawne używanie kierunkowskazówData dodania komentarza: 24.04.2024, 21:13Źródło komentarza: Chełm. On nie ustąpił, ona jechała za blisko. Posypały się mandatyAutor komentarza: anonimTreść komentarza: tak to jest jak młodzi nieopowiedzialni ludzie , wsiadają do maszyny której mocy i potencjału nie potrafią zrozumiećData dodania komentarza: 24.04.2024, 21:04Źródło komentarza: Krasnystaw. Zderzenie dwóch aut na Rejowieckiej. Kierowca mazdy wymusił pierwszeństwo
Reklama
News will be here
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama