Księża ze św. Kazimierza na kwarantannie

  • 06.04.2021, 09:39
  • szer
Księża ze św. Kazimierza na kwarantannie
Koronawirus dopadł też duchownych w parafii św. Kazimierza. Jak udało się nam ustalić, u jednego z nich test na Covid-19 dał wynik pozytywny. Pozostali przebywają na kwarantannie. W tym czasie usługę duszpasterską sprawowali zaprzyjaźnieni z parafią księża.

Wszyscy księża ze świętego Kazimierza pochorowali się na covida – zadzwoniła do redakcji jedna z mieszkanek miasta. - Tylko dlaczego nie było żadnego komunikatu, może ktoś z wiernych też jest zakażony? Na pewno mieli kontakt z księżmi.

O chorobie księży w parafii św. Kazimierza poinformowała nas również parafianka z parafii św. Rodziny w Chełmie. Twierdzi, że „Proboszcz parafii św. Rodziny prowadził rekolekcje w par. św. Kazimierza, do soboty przed palmową niedzielą, od wtorku jest w izolacji i ma COVID, księża z par. św. Kazimierza są chorzy, od piątku w parafii jest zastępstwo. Czy to normalne, że w parafii św. Rodziny księża nie są na kwarantannie ani inne osoby (organista, kościelny, szafarze itp.) ani w par. św. Kazimierza? Księża udzielali Komunii Św. Przecież to może być potężne źródło zakażenia, jak to jest, że jak w innych parafiach choruje ksiądz, to jest ogłaszane, żeby zgłaszali się ludzie biorący udział w nabożeństwach, a tu cisza?” – napisała w mailu do redakcji.

Jak ustaliliśmy, na pewno księży z parafii św. Kazimierza wspomagali kapłani z parafii św. Matki Teresy z Kalkuty.

Czy księża w parafii św. Rodziny są chorzy i czy zarazili się od duchownych z parafii św. Kazimierza? Sanepid nie udziela informacji dotyczących osób chorych. Praktyka jest taka, że jeśli w toku dochodzenia epidemiologicznego służby sanitarne uznają, że jest realne zagrożenie zakażenia się i niezbędne jest pozyskanie informacji o osobach, które mogły być narażone, wówczas publikują apel o zgłaszanie się takich osób.

szer

Czy planujesz szczepić się przeciwko covid-19?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe