8-latka zmyśliła porwanie

  • 06.04.2021, 08:38 (aktualizacja 08.04.2021, 13:33)
  • (apm)
8-latka zmyśliła porwanie
To, co miało być porwaniem 8-letniego dziecka na ulicy, okazało się fikcją. Dlaczego dziewczynka wymyśliła tę historyjkę i postawiła służby na nogi? Teraz sprawą zajmie się sąd rodzinny i dla nieletnich.

Sprawa została umorzona 23 marca. Na podstawie opinii psychologicznej, zeznań świadków i analizy nagrań monitoringu śledczy z Prokuratury Rejonowej w Krasnymstawie ustalili, że do porwania opisywanego przez dziecko w ogóle nie doszło, choć  rzeczywiście szło drogą bez kurtki, plecaka i opieki osoby dorosłej. Zdarzenie miało miejsce przed dwoma miesiącami.

Na widok wystraszonej i przygnębionej dziewczynki zareagowała wówczas kobieta, która zadzwoniła na numer wojewódzkiego centrum powiadamiania ratunkowego. Mundurowi natychmiast przyjechali we wskazane miejsce i zajęli się zbłąkanym dzieckiem. Ustalili rodziców 8-latki i postanowili dowiedzieć się, co się stało i dlaczego po lekcjach nie wróciła bezpiecznie do domu.

Ze wstępnych ustaleń wynikało, że nieznajomy mężczyzna wepchnął ją do samochodu, a po jakimś czasie wysadził bez kurtki i plecaka. Jej rzeczy mundurowi znaleźli na jednej z ulic Rejowca Fabrycznego. Choć dziewczynka nie miała żadnych obrażeń, rodzice postanowili złożyć oficjalne zawiadomienie o porwaniu.

Ze względu na dobro osoby małoletniej śledczy od samego początku oszczędnie udzielali informacji w tej sprawie. Postępowanie toczyło się w kierunku bezprawnego pozbawienia wolności, za co sprawcy grozi kara od trzech miesięcy do pięciu lat za kratkami. Akta zostały przekazane do sądu rodzinnego i dla nieletnich w celu oceny, czy potrzebne jest zastosowanie środków wychowawczych.

(apm)

Czy planujesz szczepić się przeciwko covid-19?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe