Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Emka 3.2024 życzenia
Reklama Stachniuk Optyk

Gmina postawiła na promocję

Choć trwa pandemia, gmina Włodawa promuje swoje jeziora. Zamierza stworzyć bazę zdjęć ukazujących najpiękniejsze zakątki, aby każdy, kto je obejrzy, chciał przyjechać na Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie, żeby odpocząć i zregenerować siły. Dzięki temu, oprócz Jeziora Białego, które już jest słynne na całą Polskę, zyskają Jeziora Glinki oraz Święte.
Gmina postawiła na promocję

- Wszyscy wiedzą, że to wyjątkowy region geograficzny z mnóstwem jezior, rzek i lasów. To prawdziwa perła natury z bogatą kulturą i historią. Prawie każde jezioro otacza magia legend. Wszystkie te czynniki tworzą warunki do rozwoju turystyki transgranicznej. Sława o malowniczym Jeziorze Białym w Polsce i Jeziorze Świtaź na Ukrainie od dawna przekroczyła granice narodowe. Te miejsca zyskały już na popularności i co roku przyciągają coraz więcej turystów. Jednak mało kto w województwie lubelskim słyszał o jeziorach: Piaseczno, Lucymer, Peremut, które znajdują się na Wołyniu. Wątpimy też w to, że wielu mieszkańców Wołynia odwiedziło wspaniałe jeziora w gminie Włodawa, takie jak Glinki czy Święte. A to z powodu brakuje promocji, obecności rozpoznawalnego obrazu wizualnego, podkreślającego te lokalizacje turystyczne na tle innych – przekonuje Anna Czajka, kierownik referatu oświaty, kultury, sportu i turystyki w Urzędzie Gminy Włodawa.

Ma to się zmienić dzięki projektowi realizowanemu przez samorząd województwa wołyńskiego na Ukrainie (lidera) oraz gminę Włodawa. Przewiduje on  stworzenie i promocję marki turystycznej dla Pojezierza Szacko-Włodawskiego. Powstanie strona internetowa w trzech językach: angielskim, polskim i ukraińskim, gdzie zamieszczona zostanie baza zdjęć przedstawiających najpiękniejsze ujęcia jezior i otaczającej je przyrody. To ma sprawić, że będą bardziej konkurencyjne od innych jezior w kraju i zyskają na popularności.

Odbędzie się również wspólny transgraniczny festiwal kulturalny pt. „Tajemnica jeziora”, którego celem ma być nie tylko zwiększanie atrakcyjności tego miejsca, ale przede wszystkim wskazanie jego oryginalności i nietypowości. Festiwal najpierw odbędzie się nad brzegiem jeziora Piaseczno na Ukrainie, a następnie nad Jeziorem Białym w Okunince. Głównym elementem programu będzie pokaz teatralny lokalnych legend związanych z jeziorami. Wystąpią aktorzy i artyści z Polski i Ukrainy. Przewidziane są także konferencje po obu stronach granicy z udziałem samorządowców, przedstawicieli lokalnych firm związanych z turystyką oraz mediów. Całość zwieńczy film promujący tereny turystyczne obydwu samorządów.

To wszystko ma odbyć się do końca lipca tego roku, o ile pandemia odpuści. Ma też sprawić, że Jezioro Białe przestanie być kojarzone z miejscem, do którego ściągają rzesze młodych ludzi chcących głośno imprezować. Ma być to miejsce przyjazne, w którym turyści z każdej grupy wiekowej znajdą coś dla siebie i odpoczną w urokliwych miejscach, obcując z przyrodą.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
leo 22.04.2021 02:24
Może niech Gmina zacznie wywiązywać się ze swoich obowiązków i pomyśli o wspieraniu tego miejsca, a nie tylko wykorzystywaniu. Brud i smród, tak to wygląda - jezioro i jego plaże to wielka toaleta. Jest to bardzo przykre. Wszystko zaniedbane. Wstyd.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklamasłowianka baner
Reklama
Reklama
Reklama