Nowy DPS prawie gotowy

  • 01.04.2021, 09:27
  • DBEZ
Nowy DPS prawie gotowy
Budynek dawnego liceum zmienia się nie do poznania. Trwają tam już prace wykończeniowe. Finał planowany jest w lipcu lub sierpniu, czyli wcześniej niż zakładano.

W budynku dawnego liceum w Rejowcu będzie funkcjonował dom pomocy społecznej. By dostosować go do potrzeb seniorów i osób niepełnosprawnych - przeszedł gruntowny remont. Polegał m.in. na wykonaniu łazienek przy pokojach podopiecznych.

- Trwają prace wykończeniowe. W łazienkach montowana jest armatura sanitarna. Układane są podłogi, montowane drzwi. Wykonawca bardzo się stara, by szło to szybko i sprawnie - mówi wicestarosta chełmski Jerzy Kwiatkowski.

Wykonywane są też prace na zewnątrz budynku. Układana jest kostka na placu. W budowie jest też garaż, który będzie również służył za magazyn i punkt dostaw. Wkrótce pojawią się nowe nasadzenia drzew i krzewów.

- Uważam, że już w lipcu lub najpóźniej w sierpniu prace zostaną zakończone i będziemy mogli myśleć o przeprowadzce podopiecznych - dodaje Kwiatkowski.

Gdy DPS w Rejowcu rozpocznie pracę, dotychczas prowadzone przez powiat DPS-y w Chojnie Nowym Pierwszym i w Kaniem zostaną opuszczone. Starostwo będzie prowadziło dwie, a nie jak dotychczas trzy, tego typu placówki: DPS Nowiny i DPS Rejowiec.

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe