Afera biurkowa rozwiązana

  • 31.03.2021, 07:31 (aktualizacja 02.04.2021, 07:33)
  • DBEZ
Afera biurkowa rozwiązana
Z Ośrodka Trzech Kultur w Majdanie Ostrowskim wywieziono meble i zastąpiono je innymi. Ktoś się oburzył, że dyrektor Małgorzata Paździor-Król w ten sposób mebluje "gabinety" w Domu Kultury w Wojsławicach i robi to kosztem podległego jej ośrodka w terenie.

- Dawna szkoła w Majdanie Ostrowskim została wyremontowana i wyposażona z dofinansowaniem zewnętrznym. Ja nie wiem, czy takie zabieranie biurek nie jest naruszeniem trwałości projektu... Poczuliśmy się gorsi, jako mieszkańcy Majdanu Ostrowskiego, gdy zabrano nowe meble do Wojsławic - poskarżono się  anonimowo do naszej redakcji. Autorowi listu nie podoba mu się, że nowa dyrektorka Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Turystyki rozpoczęła pracę od remontów: - Ile to gminę będzie kosztowało? - docieka.

To było tylko na chwilę

Zapytaliśmy wójta gminy Henryka Gołębiowskiego o przeniesione meble. Trochę był zdziwiony, że dla kogoś ma to jakiekolwiek znaczenie. Jego zdaniem, biurka w Ośrodku Trzech Kultur nie są potrzebne, a dyrektorka miała prawo je zabrać.

- Zakupu biurek nie było w projekcie, chyba że był realizowany jakiś inny, mały projekt. Należałoby to sprawdzić. Wydaliśmy na remont dawnej szkoły ok. 1,5 mln. zł, albo i więcej. Budynek dawnej szkoły był bardzo zdegradowany. Wymieniliśmy okna, drzwi, założyliśmy monitoring i wybudowaliśmy ogrodzenie. Dziwię się, że dla kogoś liczą się biurka. Ważne jest to, co się dzieje w ośrodku - mówi Gołębiowski.

Pytanie o zabrane biurka skierowaliśmy więc do dyrektor GCKSIT w Wojsławicach Małgorzaty Paździor-Król. Nie wyjaśniła, czy meble były kupione z projektu, ani czy faktycznie trafiły do domu kultury w ramach zamiany. Jak się jednak okazuje, wrócą  na swoje miejsce.

Jak tłumaczy Paździor-Król, w Ośrodku Trzech Kultur zmiana jest aranżacja wnętrz. Na ten czas meble zostały przewiezione do domu kultury. Nie wiemy, jaki to ma związek z biurkami, ale dyrektorka podaje też informację, że "jedno z pomieszczeń musiało być przeznaczone na izolatkę podczas obozu harcerskiego zorganizowanego na terenie ośrodka. Ponadto mimo, że budynek jest świeżo po remoncie, pojawiła się wilgoć, która wymaga osuszania".

- Po wykonaniu wszystkich niezbędnych prac - technicznych i  aranżacyjnych - meble wrócą do ośrodka - deklaruje dyrektorka.

Remont własnymi siłami i dzięki sponsorom

Dom Kultury w Wojsławicach nie tylko wyposażono w nowe meble, ale też wykonano tam prace remontowe. Na zalecenie inspektora nadzoru budowlanego stare sufity zerwano, a w ich miejsce zamontowano nowe, podwieszane. Kosztowało to 6 tys. 400 zł. Za wymianę oświetlenia zapłacono 1040 zł. 

- Prace te pociągnęły za sobą m.in. równanie i malowanie ścian.  Wykorzystując pandemię i nieoczekiwane zamknięcia domów kultury, uznaliśmy że jest to najodpowiedniejszy czas, by wyremontować to, co konieczne - dodaje Paździor-Król.

Prace remontowe wykonali zatrudnieni w domu kultury panowie. Położyli płyty kartonowo- gipsowe, skuli stare, odparzone tynki i glazurę, położyli płytki w łazienkach. Jedna z pracownic tej jednostki pomalowała sufit sali widowiskowej oraz wszystkie ściany w budynku. Pod nadzorem elektryka położono instalację elektryczną.

- Wszyscy uczestniczyli w pracach remontowych. Większą część materiałów otrzymaliśmy od sponsorów. Tym sposobem, na samych pracach technicznych, zaoszczędziliśmy 19 200 zł - podkreśla dyrektorka.

Na ścianach zwisły tapicerowane panele, wstawiono klimatyczne kanapy glamour, drzwi oklejono sylwetkami ludzi ze świata filmu i kina.

- Wszystkie wymienione przedmioty otrzymaliśmy od sponsorów. Wyremontowana została również sala, która będzie służyć jako miejsce prób. Budynek wymagał remontu, a dodatkowo stał się wizytówką gminnej kultury dla mieszkańców i odwiedzających nas turystów. Przygotowujemy się również na spotkania z artystami z całej Polski, dlatego musieliśmy stworzyć odpowiednie warunki, by ich gościć - dodaje nowa dyrektor.

DBEZ

Czy planujesz szczepić się przeciwko covid-19?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe