Mundurowi się już szczepią

  • 30.03.2021, 09:30
  • (apm)
Mundurowi się już szczepią
W czwartek rozpoczęła się akcja szczepień służb mundurowych na Lubelszczyźnie. Po pierwszej dawce szczepionki przeciwko Covid-19 są już niektórzy policjanci, funkcjonariusze NOSG w Chełmie i strażacy.

Akcja szczepień mundurowych rozpoczęła się w czwartek (25 marca) w szpitalu MSWiA w Lublinie. Koordynuje ją Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie. W tym celu na terenie województwa wyznaczono kilka punktów szczepień. Nasi policjanci są kłuci w chełmskim szpitalu.

Jak przekazał podczas inauguracji akcji inspektor Artur Bielecki, w lubelskim garnizonie zaszczepionych zostanie ponad 2500 funkcjonariuszy policji.

- W chełmskim szpitalu wyznaczony jest punkt, do którego zgłaszają się policjanci, którzy wcześniej zadeklarowali chęć zaszczepienia się – mówi kom. Ewa Czyż, rzeczniczka prasowa KMP w Chełmie.

W piątek pierwszą dawkę przyjmowali już także funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie i chełmscy strażacy.

- Zaszczepić się ma około 80 ochotników i 20 strażaków KM PSP w Chełmie – powiedział nam w piątek bryg. Wojciech Chudoba, zastępca komendanta.

Na informację, kiedy rozpoczną się ich szczepienia czekali jeszcze w ubiegłym tygodniu funkcjonariusze Zakładu Karnego w Chełmie.

- Czekamy, na razie trwają jeszcze zapisy – mówił nam w piątek kpt. Łukasz Bielak, rzecznik prasowy chełmskiego więzienia.

(apm)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe